Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 7 Şehire Memur Alıyor

Aile Bakanlığı tarafından yayımlanan ilana göre Mayıs ayında 3 branşta 7 şehire memur alımı başvuruları başlamıştır. Bu ilana kimler başvuruda bulunabilir, şartları neler, ayrıntılar haberimizin devamında…

Kamu Personeli Alımı 02.05.2019, 12:18 05.07.2019, 23:34
Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 7 Şehire Memur Alıyor

Aile Bakanlığı tarafından 2 Mayıs 2019 tarihinde yayımlanan ilana göre 7 şehire 3 farklı branşta memur alınacağını duyurdu. İlgililerin başvuruları alınmaya başlamıştır. Peki hangi illerde memur alımı yapılıyor.

Memur alımı yapılan iller Tekirdağ, Trabzon, Ordu, Diyarbakır, Adana, Samsun ve Sakarya illerine farklı branşlarda kamu personeli memur alımı gerçekleştirilmektedir.

Diyarbakır 4 kişi Sosyal Yardım ve İnceleme görevlisi alıyor, Trabzon 1 kişi Sosyal Yardım ve İnceleme görevlisi alımı, Tekirdağ 1 kişi Muhasebeci alıyor, Ordu 1 kişi Sosyal Yardım ve İnceleme görevlisi alımı yapıyor, Sakarya 1 kişi Sosyal Yardım ve İnceleme görevlisi alımı, Samsun 1 kişi Büro görevlisi alıyor. Alımlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfı Müdürlüğü SYDV kapsamında alınmaktadır.

Büro görevlisi için adayların: 18 yaşını bitiren B sınıfı ehliyete sahip olan 4 yıllık lisans mezunları, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları arasından başvurular kabul edilmektedir.

Muhasebeci için adayların: Siyasal Bilgiler, İktisat, Maliye, İşletme, Muhasebe, Finansal Yönetim Muhasebe ve Finans Yönetimi, Bankacılık ve Sigortacılık, Bankacılık, Finans Yönetimi, Çalışma Ekonomisi ve Muhasebe Denetim bölümlerinden ayrıca işletme Fakültelerinden mezun araç kullanabilenlerin başvuruları kabul edilmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (6)
mahir 1 yıl önce
Sydv alımlarında hangi il alıyorsa il dışına haber gitmeyecek şekilde ilan verilmeli bence çünkü insanları boş yere zamanı alınıyor ilana bakıyorum son 6 ay veya son bir yıl ikamet şartı aranıyor.
Rahim doğru 05316525355 1 yıl önce
İŞ istiyorum acil işe ihtiyacım var
Rahim doğru 1 yıl önce
İŞ istiyorum acil işe ihtiyacım var
Nusret mizan 1 yıl önce
İş istiyorum
Hatice delaloğlu 1 yıl önce
Sosyal görevli olabilirim bana geri bildirim atın rica ederim
ssssss 1 yıl önce
Asdep nerde hani sözler