Aile Bakanlığı Sosyal Yardım ve İnceleme Personeli Alacak

Aile Bakanlığı tarafından yayınlanan kamu personeli alım ilanında 2018 ve 2019 yıllarında alınan Kamu Personeli Seçme Sınavı P3 puan türünden taban puan 60 olması şartıyla iki personel alacak.

Kamu Personeli Alımı 18.09.2019, 11:55 18.09.2019, 14:06
Aile Bakanlığı Sosyal Yardım ve İnceleme Personeli Alacak

Aile Bakanlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlükleri; Afyonkarahisar Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürlüklüğünde Şuhut ilçesinde istihdam edilmek üzere 2 tane kamu personeli alımı yapılmaktadır.

AFYONKARAHİSAR SYDV PERSONEL ALIMI ŞARTLARI

Aile Bakanlığı, sosyal yardım ve inceleme kadrosuna alacağı personellerde bulunması gereken özelliklerin hemen hemen hepsinde bakanlığın personeli saha çalışmasında kullanması ve daha hızlı hizmet sağlayabilmesi için B sınıfı ehliyet bulundurma şartı yer almaktadır. Bu ilanda da şartlardan birisi En az B sınıfı sürücü belgesine ve aktif sürüş kabiliyetine sahip olmaktır. Bir diğer önemli kriter de genelde vakıf personel alımı yaparken vakfın bulunduğu il sınırları içerisinde adayların en az 1 yıl ikamet etme şartı yer alıyor. Bir diğer şart ise Üniversitelerin Dört yıllık Lisans programlarının; İktisat, İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Muhusebe, Muhusebe ve Finans Yönetimi, Muhusebe ve Denetim, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İstatistik, Ekonomi, bölümlerinden birinden mezun olan adayların başvurmaları istenmektedir. Diğer personel alımı şartında ise eğitim bilgilerinde Üniversitelerin Dört yıllık Lisans programlarının; Sosyoloji, Psikoloji, Sosyal Hizmetler, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık , Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve İletişim bölümlerinin birisinden mezun olma şarı yer aldığı gibi yine aday personelin vakfın bulunduğu il sınırları içerisinde adayların en az 1 yıl ikamet etme şartı yer alıyor.

AFYONKARAHİSAR SYDV PERSONEL ALIMI NASIL YAPILACAK?

Aile Bakanlığı SYDV ilanlarına başvururu vakfın internet sitesinden online bir şekilde kabul etmektedir. Haberimizde yer alan bağlantıya tıklayarak açılan sayfaya üye olup yukarıda belirtilen şartları sağladığınız takdirde başvuru yapabilirsiniz. Başvuru için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (8)
İkamet şartının kaldırılmasını talep ediyorum 2 yıl önce
İkamet şartının kaldırılmasını talep ediyorum
Aşkın 2 yıl önce
Ikamet sartı cok gereksiz
Ozlem 2 yıl önce
Ikamet şartı ne o zaman herkes memleketinde okusun orda kalsın orda atansin
vatandas 2 yıl önce
DIIIIKAT ikametgah şartı 6 ay iken burada 12 ay şartı kosulmus KENDI adamlarına göre herhalde ayarlaniyor
tORPİLCİ 2 yıl önce
tORPİL VAR KARDEŞİM KİM ALIR BİZLERİ BİZLER BU DÜNYAYA SÖMÜRÜLMEYE GELDİK !
Fatma 2 yıl önce
Ikamet şartının mantığı ne anlamak istiyorum?
ebru demir 2 yıl önce
kimseden birşey istemiyorum sadece iş istiyorum keyfiye değil mecburiyetlerimden istiyorum biliyorum ülkede benim gibi bir sürü insan var ama benim durumumda çok az olan vardır Allah rızası için yardımcı olun
Adsiz 2 yıl önce
Ben pansiyonda çalışıyorum dışardan liseyi okuyorum ayrıca aile danışmanı üniverste onayli belge almaktayım benim için bir yer değişi.i istiyoru.