Aile Bakanlığı Birçok Şehre Kadrolu Memur Alıyor

Yayımlanan ilana göre Aile Bakanlığı farklı branşlarda birçok şehirlere kadrolu memur alım ilanı yayımlamıştır. Kimler başvuruda bulunabilir, şartlar neler, haberimiz detayında bulabilir…

Kamu Personeli Alımı 07.05.2019, 16:07 13.06.2019, 14:37
Aile Bakanlığı Birçok Şehre Kadrolu Memur Alıyor

Yeni yayımlanan ilanlara göre 9 şehire kadrolu memur alımı yapıyor. Alımı yapılacak şehirler ve öğrenim durumları neler. Alımı hangi şehir KPSS kaç puanla yapacak. Başvurular tüm şehirler için aynı tarihte mi sona eriyor işte tüm detaylar.

Aile Bakanlığı SYDV Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlükleri  İstanbul  Adana Balıkesir Tekirdağ Mardin, Ordu  Sakarya, Samsun, ve Trabzon şehirlerine memur alıyor.

Alımlar sosyal yardım ve inceleme görevlisi, muhasebeci ve büro görevlisi olarak 3 farklı branş 9 şehir alımlar yapılacak. KPSS 60 puanla memur alımı olarak ilan edilmiştir.

Muhasebeci alımı detayı: Üniversitelerin İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme veya İktisat Bölümlerinden birinden mezun Olma. İktisat Fakültesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin İktisat, İşletme, Maliye, Muhasebe, Finansal Yönetim, Muhasebe Finans Yönetimi, Muhasebe ve Denetim, Çalışma Ekonomisi, Bankacılık, Bankacılık ve Sigortacılık bölümlerinin herhangi birinden veya İşletme Fakültesi İşletme Bölümü mezunları olması istenmektedir.

Sosyal yardım ve inceleme görevlisi alım detayı: Fakültelerin İktisat, İşletme, Maliye ve Muhasebe bölümlerinden mezun olmak. Sosyoloji, Psikoloji, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Halkla İlişkiler, iletişim bölümü, Sosyal Hizmetler ve türk dili ve edebiyatı mezunları başvuru yapabiliyor.

Büro görevlisi alım detayları: İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyasal bilgiler fakültesi İktisat Fakültesi İşletme Fakültesi, 4 yıllık yükseköğretim kurumlarının İktisat, İşletme, Maliye, Çalışma Ekonomisi Endüstri İlişkileri Kamu yönetimi, Siyaset bilimi Hukuk İşletme İstatistik  Halkla İlişkiler, Muhasebe Ekonomi, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Sosyoloji ve sosyal hizmetler bölümlerinden mezun olanlar

SYDV kamu personeli memur alımı için B sınıfı sürücü belgesine sahip olan ve 18 yaşını bitirmiş istenmekle birlikte başvuru yapılacak olan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına şahsen teslim edilerek başvurusunu sonuçlandırması gerekmektedir.

Aile Bakanlığı kamu personeli memur alımı başvurusu tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (7)
Ahmet 2 yıl önce
Şartlar kısmında torpil yazılmamış, unutulmuş sanırım :)
Kenan 2 yıl önce
Torpil yazmalarina gerek kalmamiş da ondan. Basvuru yapacağin yerin il sinirlaru içerisinde yaşaman ve en az 3 yillik ehliyet şarti ariyorlar.
yasemin önder 2 yıl önce
Avukatım kurum avukatı olmak istiyorum nası oluyor sınavlımı yaş haddi varmı
Alex 2 yıl önce
Kimlik bilgileri güncel değil gibi bir hata veriyor bu problemle karşılaşıp çozebilen var mı?
Halime dinler 2 yıl önce
Sisteme giriş yapmak için üyelik işlemini yapmak istediğimde tc no ile kimlik bilgileri uyumsuz nüfus müdürlüğünden güncelleme yapın diyor görüştüm bilgiler aynı ne yapacağımı bilemiyorum lütfen yardım edin
........ 2 yıl önce
Benimde aynı durum
Issiz 2 yıl önce
Kpss ve yas esnekligi olsun bayan boy sıkıntısı icin boy esnetilsin