Aile Bakanlığı 2 Personel Alımı! Sona Eriyor

Aile Bakanlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (SYDV) kapsamında 2 tane sosyal yardım ve inceleme görevlisi alımı duyurusu yayımlamıştı. Yayımlanan duyuruda son başvuru tarihi 25.09.2019 olarak belirlenmişti. Aile Bakanlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü Afyonkarahisar Sosyal Yardımlaşma Vakfı Şuhut ilçesinde istihdam edilmek üzere 2 tane kamu personeli alımı için son gün yarın. Detaylar haberimizde.

Kamu Personeli Alımı 24.09.2019, 19:10 24.09.2019, 21:27
Aile Bakanlığı 2 Personel Alımı! Sona Eriyor

Aile Bakanlığının yayımladığı duyuruda Afyon'un Şuhut ilçesinde istihdam edilmek üzere 2 tane kamu personeli alımı yapılacağı söylenmişti. Sosyal yardım ve inceleme görevlisinin alındığı ilanda şartlar da belli olmuştu. Yapılan duyurunun ilk şartında Kamu Personeli Seçme Sınavı P3 puan türünden taban puan 60 olması şartı yer almaktadır. Ayrıca bu puanın 2019 yılında yapılan sınav sonucunda elde edilen puan olması gerektiği de ifade edildi.

İlandaki diğer şartlardan birisi de adayların şoförlülüğünü kanıtlayan belge olan ve n az B sınıfı sürücü belgesine ve aktif sürüş kabiliyetine sahip olma şartıdır. Ayrıca en çok konuşulan şartlardan birisi de vakfın bulunduğu il sınırlarında ikamet etme şartıdır. 

Şarta göre adayın Afyon il sınırları içerisinde adayların en az 1 yıl ikamet etmesi gerektiği için 1 yıldan az Afyon'da ikamet eden adayın başvurusu şartı sağlamadığı için değerlendirilmeyecektir. Alımlarda görevlendirilecek personellerin öğrenim düzeyi de başvuruda önemli bir kriterdir.

Unvanlardan birine başvurmak için fakültelerin Sosyoloji, Psikoloji, Sosyal Hizmetler, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık , Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve İletişim bölümlerinin birisinden mezun olma şartı varken diğer ilana başvurmak için de İktisat, İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Muhusebe, Muhusebe ve Finans Yönetimi, Muhusebe ve Denetim, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İstatistik, Ekonomi lisans diploması olması gerekir.

Son Başvuru 25.09.2019!

İlana son başvuru tarihi 25 Eylül olduğu için başvuruda bulunmak isteyen adaylar, vakfın internet sitesi olan vakifilan.ailevecalisma.gov.tr adresinden üye olarak ilana başvurabilirler.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)