AFAD Türkiye Geneli 1750 Memur Alımı Ve Başvuru Şartları

AFAD kurumu memur alımı ilanları ile birlikte lise mezunlarından personel alacağını iletti. Cumhurbaşkanlığı personel alımı kararı ile ihdas edilen 1750 adet personele ait kadrolar açıklandı. 2021 AFAD personel alımı şartları nedir?

Kamu Personeli Alımı 03.10.2021, 00:09 05.10.2021, 09:34
AFAD Türkiye Geneli 1750 Memur Alımı Ve Başvuru Şartları

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı kuruluş en 1750 personel alımı bilgilerine göre 2021 yılı kapsamında yapılması beklenen alıma ait açıklamaların çok yakın zaman içinde duyurulması bekleniyor.


2021 AFAD PERSONEL ALIMI KADRO DAĞILIMI NEDİR?


61 adet Özel güvenlik alımı

3 avukat alımı

7 diğer sağlık personeli alımı

7 Teknisyen alımı

5 Veteriner alımı

61 sosyal çalışmacı

146 mühendis

175 büro görevlisi

1101 arama ve kurtarma teknisyeni


AFAD PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?


1.    Bütün adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve Analiz yapma ve raporlama tecrübesine sahip olmaları gerekiyor.

2.    Başvuru yapacak kişilerin Mevcut ve karşılaşılması beklenen risklerin tanımlanması, değerlendirilmesi ve kontrollerin etkinliğinin gözden geçirilmesi işlemini yapmaları ve herhangi bir sigortalı işte çalışmıyor olmak.

3.    Sorumluluk sahibi olan süreç sahiplerine destek ve danışmanlık hizmeti verilmesi ve Herhangi bir adli sicil kaydının bulunmaması gerekiyor.

4.    Kamusal haklardan mahrum olunmaması ve Kurumsal risk kültürünün geliştirilmesi amacıyla değerlendirme ve analizler gerçekleştirerek üst yönetime iyileştirme önerileri sunulması işlemlerini yapabilmek.

5.    Görevlerini yapmalarına engel bir sağlık sorunlarının olmaması ve risk değerlendirme çalışması yapılacak faaliyet ile ilgili bilgilerin toplanmasını sağlamak.

6.    Devletin güvenliğine karşı suçlar işlenmemiş olması ve gerçekleştirilen faaliyetler kapsamında yürütülen çalışmaların planlanması ve yürütülmesini sağlamak.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (3)
. 2 hafta önce
Basvuruyu etkinlestirebilmek için ne yapalım
Mesut 2 hafta önce
Ozel guvenlik
Servet 2 hafta önce
Başvuruyu nasıl ve nereye yapmamız gerekiyor
Kamu Personeli Alımı