Adliye ve Cezaevlerine 10.000 Memur Alımı Geliyor

Adalet Bakanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, 81 şehirde bulunan adliyelere ve cezaevi kurumlarına en az lise mezunu olmak şartı ile 10 bin sözleşmeli kamu personeli alımı gerçekleştirilecek.

Kamu Personeli Alımı 22.12.2020, 22:08 26.12.2020, 00:34
Adliye ve Cezaevlerine 10.000 Memur Alımı Geliyor

Adliye ve Cezaevlerine 10.000 Memur Alımı Geliyor

Adalet Bakanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, 81 şehirde bulunan adliyelere ve cezaevi kurumlarına en az lise mezunu olmak şartı ile 10 bin sözleşmeli kamu personeli alımı gerçekleştirilecek.

Adalet Bakanlığı ve Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğüne 10 bin adet sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağı daha önce açıklanmıştı.

Sözleşmeli personel alımı ile ilgili olarak yönetmelik değişikliği geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete üzerinden yayınlanarak yürürlüğe girmişti.

Sözü edilen kararın Resmi Gazete'de ilan edilmesi sonrası bütün adaylar resmi ilanı beklerken, Eylül ve Ekim ayında yayınlanması beklenen ilan oldukça gecikmiş durumda.

BAKAN GÜL DAHA ÖNCE 10 BİN PERSONEL ALIMI YAPACAĞIZ DEMİŞTİ

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül yapmış olduğu açıklamalarda Türkiye genelinde 81 şehirde adliyelere ve Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğüne 10.000 sözleşmeli olarak personel alımı yapılacağını söylemişti.

İLAN TARİHİ NEDİR

Elde edilen son bilgilere göre ilanın Ocak aylarının ilk haftalarında gelmesi ve başvuruların 2021 'in ilk ayında başlayacağı öğrenildi.

İlan için KPSS şartı 70 olacağı düşünülüyor.

YÖNETMELİK DEĞİŞİKLİĞİ İLE ADAYLARA ÖNCELİK

Yapılmış olan yönetmelik değişiklikleri ile bazı bölümlerden mezun olmuş olan adaylara öncelik verileceği açıklandı.

"Zabıt kâtibi, mübaşir, infaz ve koruma memuru ve cezaevi kâtibi kadroları için seçim yapılırken; hukuk fakültesi, adalet meslek yüksekokulu veya meslek yüksekokullarının adalet, adalet ön lisans veya ceza infaz ve güvenlik hizmetleri programı, lise veya meslek liselerinin adalet alanı ve ilgili mevzuat uyarınca bunlara denkliği kabul edilen program veya alan mezunlarına öncelik."

ALIM YAPILDIĞI TAKDİRDE İSTENEN BELGELER

1. Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. Adliye ve Cezaevleri ilanına başvuracak tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. Adliye ve Cezaevleri Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. Adliye ve Cezaevleri Alımı ilanına başvuracak tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. Adliye ve Cezaevleri Alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. Adliye ve Cezaevleri Alımı ilanına başvuracak tüm adayların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. Adliye ve Cezaevleri Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir.

8. Adliye ve Cezaevleri alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü gerekmektedir.

9. Adliye ve Cezaevleri alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Kamu kurumlarında çalışılan süreler için çalıştıkları kurumdan alınacak belge gerekmektedir.

10. Adliye ve Cezaevleri alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Fotoğraflı öz geçmiş gerekmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)