Adli Tıp Kurumu 28 Branş 57 İKM ve Memur Alımları

Resmi Gazetede yayımlanan ilana göre Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu İnfaz Koruma, Şoför, Hizmetli, Sağlık Teknikeri Vb, kadrolarda 57 memur kamu personeli alacağını duyurdu. Tüm detayları haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 09.08.2019, 16:55 12.08.2019, 11:25
Adli Tıp Kurumu 28 Branş 57 İKM ve Memur Alımları

Adli Tıp Kurumu 28 İlde istihdam edilmek üzere farklı unvanlarda 57 kamu personeli alımı yapacağını resmi gazetede yayımladı. Başvurular 26 Ağustosta başlayacak olup 06 Eylül 2019 tarihi mesai bitiminde sona erecektir. Başvurular Adli Tıp Kurumu resmi web sitesi üzerinden yapılacaktır istenilen KPSS sonuç belgesi, diploma ve geçici mezuniyet belgesi ile fotoğrafı sisteme yükleyerek başvurunuzu tamamlaya bilirsiniz.

Resmi Gazetede tarafından yayımlanan ilana göre Adalet Bakanlığı İKM Şoför, Büro memuru, Sağlık teknisyeni, Sağlık teknikeri, Kimyager Laborant, Hemşire ve Biyolog unvanlarında kamu personeli alacağını duyurdu.

Alım yapacak İller şu şekilde; İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa, Diyarbakır, Malatya, Zonguldak, Antalya, Erzurum, Şanlıurfa, Van, Ardahan, Aydın, Balıkesir, Edirne, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Kilis, Manisa, Mardin, Samsun, Tekirdağ ve Tokat olarak verilmiştir.

Büro Personeli alımı 3 kişi için; önlisans Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik önlisans programından mezun olmak. Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı önlisans programlarının birinden mezun olmak.

Hizmetli Destek Personeli alımı 6 kişi için; Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.

Biyolog alımı 4 kişi için; Tıbbi Biyolojik Bilimler, Biyoloji, Moleküler Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik lisans programlarının birinden mezun olmak.

Diğer Teknik Hizmet Personeli (Kimyager) alımı 9 kişi için; Kimya lisans programından mezun olmak.

Şoför Destek Personeli alımı 3 kişi için; Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak. E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Hemşire alımı 2 kişi için; Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri veya Sağlık Memurluğu lisans programından mezun olmak.

Teknisyen alımı 2 kişi için; Ortaöğretim Kurumlarının İnşaat Teknolojisi Alanı ve Dalları veya Ahşap Teknolojisi Alanı – Ahşap Yapı (Doğramacılık) Dalından mezun olmak. Ortaöğretim Kurumlarının Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı ve Dallarından veya Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı Endüstriyel Elektronik Dalından mezun olmak. Ortaöğretim Kurumlarının Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanı ve Dallarından mezun olmak.

Laborant alımı 3 kişi için; Sağlık Laboratuvarı, Tıbbi Laboratuvar, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri önlisans programlarının birinden mezun olmak.

Sağlık Teknikeri alımı 21 kişi için; Adli Tıp Teknikerliği, Otopsi Yardımcılığı, Adli Tıp önlisans programlarının birinden mezun olmak.

Sağlık Teknisyeni alımı 1 kişi; Ortaöğretim Kurumlarının Acil Tıp Alanı ve Dalları veya Acil Sağlık Hizmetleri Alanı – Acil Tıp Teknisyenliği Dalından mezun olmak.

İnfaz Koruma Memuru alımı 3 kadın için; Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 06.09.2019 itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak, merkezi sınavın (KPSS-2018) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak. 160 cm. 'den kısa boylu olmamak, Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13'ten fazla, 17'den az olmamak.

İlgili adaylar en az KPSS 70 puan şartı aranmaktadır.

Adli Tıp Kurumu personel alımı ilan metni için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (3)
Fevzi Akbulut 1 yıl önce
İş arıyorum şöför her iş için olabilir
Dilara demir 1 yıl önce
4 yıl marmara ünüversite okudum ıß yok
Mehmet Şirin Çelebi 1 yıl önce
epilepsi hastasıyım babam felçli ve 11 senedir evliyim kendime ve işsizim Madi durumumuz kötü iş arıyorum kendime temizlik bilgisayar kulanmasini iyi biliyorum ve bilgisayar sertifikam da var sizlerden istirhamim iş konusunda bana yardımcı olmanız 05050404341