Adalet Bakanlığına En Az Lise Mezunu Şoför Alımı Yapılacak

En Az Lise Mezunu Şoför Alımı yapılması için kamu personeli alımı ilanı yayınlandı. Yayınlanan iş ilanlarında Adalet bakanlığı kendi bünyesinde çalıştırılmak üzere 57 adet şoför alımı yapacak.

Kamu Personeli Alımı 24.02.2021, 13:56 26.02.2021, 00:15
Adalet Bakanlığına En Az Lise Mezunu Şoför Alımı Yapılacak

Adalet Bakanlığına En Az Lise Mezunu Şoför Alımı Yapılacak

En Az Lise Mezunu Şoför Alımı yapılması için kamu personeli alımı ilanı yayınlandı. Yayınlanan iş ilanlarında Adalet bakanlığı kendi bünyesinde çalıştırılmak üzere 57 adet şoför alımı yapacak.

BAŞVURU BİLGİLERİ

Yayınlanan ilana başvuru yapmak için aşağıda bulunan linki kopyalayın ve yeni sekmede açın.

https://www.turkiye.gov.tr/adalet-is-basvurusu

Son başvuru tarihi 12.03.2021 olarak açıklanmıştır.

şoför kadrosuna başvuracak adaylardan ayrıca istenen belgeler; sürücü belgelerinin sisteme yüklenmesi gerekiyor.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 – Adalet bakanlığı şoför ilanına başvuracak bütün bay ve bayan vatandaşların Türk vatandaşı olması gerekmekte.

2 - Adalet bakanlığı şoför ilanına başvuru işlemi yapmak isteyen bütün şahısların kamu haklarından mahrum olmaması gerekiyor.

3 - Adalet bakanlığı şoför ilanına başvuracak tüm şahısların affedilmiş olsalar dahi devletin ve ülkenin güvenlik işlemine karşı her hangi bir suç işlememiş olması lazım.

4 - Adalet bakanlığı şoför ilanına başvuru işleminde bulunmak isteyen bütün kişilerin devletin Anayasal düzeni yıkmaya çalışmak ve devletin işleyişine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

5 - Adalet bakanlığı şoför ilanına başvuru işleminde bulunmak isteyen bütün kişilerin kadrolar için aranmış diğer başvuru özelliklerini taşıması gerekmekte.

6 - Adalet bakanlığı şoför ilanına başvuru yapacak olan şahısların duyurusu yapılmış olan kadrolar için mezun olunan okullar nedeni ile eğitim şartını taşıması gerekiyor.

7 - Adalet bakanlığı şoför ilanına başvuru işleminde bulunacak olan şahısların Yapılacak olan Güvenlik Soruşturmalarının ve Arşiv Araştırmalarının sonuçlarının olumlu olması gerekmekte.

8 - Adalet bakanlığı şoför ilanına başvuru işleminde bulunacak bütün şahısların yasa dışı örgütlerin propagandasını yapmamış olması gerekiyor.

9 - Adalet bakanlığı şoför ilanına başvuru yapmak isteyen vatandaşların yasadışı örgütler ile eylem birliği içinde bulunmamış olması gerekiyor.

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. Adalet bakanlığı şoför ilanına başvuru işleminde bulunacak olan bütün adayların Kimlik kartının aslı ya da kurum tarafından onaylanmak için fotokopisi gerekiyor.

2. Adalet bakanlığı şoför ilanına başvuru işlemi yapmak isteyen bütün adayların Diploma belgelerinin aslı ya da noter üzerinden onaylı örneği ya da e-devlet üstünden alınmış olan barkotlu olan mezuniyet belgesi gerekiyor.

3. Adalet bakanlığı şoför ilanına başvuru yapmak isteyen bütün tüm insanların Yabancı Okullardan mezunların Denklik Belgesinin aslı ya da noter tarafından onaylı örneği gerekiyor.

4. Adalet bakanlığı şoför ilanına başvuru işleminde bulunmak isteyen bütün erkek Aday kişilerin askerlik ile bağı bulunmadığına ait resmi beyanı lazım.

5. Adalet bakanlığı şoför ilanına başvuracak bütün bay ve bayan adayların işlerini sürekli şekilde yapmalarına engel olabilecek bir durumu olmadığına ait resmi beyan gerekmekte.

6. Adalet bakanlığı şoför ilanına başvuru yapacak olan bütün insanların biyometrik fotoğrafı gerekiyor ve bir taneside forma yapıştırılması gerekiyor.

FACEBOOK SAYFAMIZ

https://www.facebook.com/kamupersonelialimii

TWİTTER SAYFAMIZ

https://twitter.com/Kamuilanlar

YOUTUBE KANALIMIZ

https://www.youtube.com/c/KamuPersoneliAlımı

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Gülseren uçar 2 ay önce
Şöför alımınadamında kapsse yetmiş üstü istiyor nolur cevap verin kapssem atmışdört askerde girdigim için çalışamadım