Adalet Bakanlığı Tarafından Alınacak 13 Bin Kamu Personeli Alım Başvurusu Başladı

Adalet Bakanlığı tarafından peş peşe yayımlanan 13 Bin Kamu Personeli Alımları bugün itibariyle başlamıştır. Başvuru yapmak isteyen adaylar için adım adım başvuru şartları ve nasıl başvuru yapacağı haberimiz detayında yer almaktadır...

Kamu Personeli Alımı 01.07.2019, 11:56 02.07.2019, 10:10
Adalet Bakanlığı Tarafından Alınacak 13 Bin Kamu Personeli Alım Başvurusu Başladı

Adalet Bakanlığı farklı kadrolarda 13 Bin kamu personeli alımı kadroları neler, İcra kâtibi, İnfaz koruma memuru, İstatikçi, avukat, mübaşir, psikolog, şoför, aşçı, hizmetli ve sosyolog olmak üzere personel alımı yapmaktadır.

Adayların 01 Temmuz 2019 tarihi itibariyle yukarıda belirtilen tarih olan bugün başvuruları başlamış olup 16 ve 19 Temmuz 2019 tarihler aralığında sona erecektir. Başvuruda bulunacak adayların başvurularını son günlere bırakmamaları gerekmekte olup sistemsel hatalardan dolayı başvurusunu tamamlamaları gerekmektedir.

Başvuru için öncelik olan APS ücretlerini ve istenilen belgeleri hazırlayarak ikamet ettiğiniz illerin Adliye Saraylarında başvuru belgelerini teslim etmenizle birlikte başvuru işlemleriniz tamamlanmaktadır.

Adaylar için aranan şartlar neler; Türk Vatandaşı olması, sağlık engelinin bulunmaması, 18 yaşından gün almış olması, KPSS Kamu personeli seçme sınav puan türünden en az 70 puan almış olanların başvuruları kabul ediliyor.

Zabıt katibi ve İcra kâtipliği alım şartları; Fakültelerin veya adalet meslek yüksekokulların bilgisayar bölümünden veya adalet meslek liselerinden mezun olanlar. En az lise mezunu Milli Eğitim Bakanlığı onaylı daktilo veya bilgisayar sertifikasına sahip olanların başvuruları kabul ediliyor. Zabıt ve İcra kâtiplerinin maaşları ne kadar tıklayın.

Diğer kadroların alımları ise en az lise mezunu şartları aranırken, avukat, istatistikçi ve psikolog alımları ise Üniversitelerin 4 yıllık bölümlerinden mezun olma şartları aranmaktadır.

CTE 6 Bin 914 İnfaz Koruma, Büro Memuru, Aşçı ve Şoför başvuru şartları için tıklayınız.

Sözleşmeli 1.099 icra katibi kamu personeli alımı başvuru şartları için tıklayınız.

Adalet Bakanlığı 4 Bin 424 Kamu personeli alımı Zabıt katibi, Mübaşir, Şoför, Teknisyen, Aşçı başvuru şartları için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Kadir 2 yıl önce
Askerlik Şartı var mı acaba infaz korumada
Nurullah 2 yıl önce
Nerde bas vuru yapılacak