Adalet Bakanlığı Noter Alımı! Resmi Gazete’de Yayımlandı

Adalet Bakanlığı uhdesinde istihdam edilmek üzere resmi gazetede yayımlanan ilana göre noter alınacak. Başvuru şartları neler, ilan kılavuzu ve detaylarıyla haberimiz ekinde bulabilirsiniz…

Kamu Personeli Alımı 22.09.2019, 09:41 22.09.2019, 14:56
Adalet Bakanlığı Noter Alımı! Resmi Gazete’de Yayımlandı

Resmi Gazete’de ilan edilen Adalet Bakanlığı uhdesinde noter alımı yapılacağı duyurulmuştur. Alım ili İstanbul olarak verilmiş olup Beyoğlu ve Kartal’da birinci sınıf noterlikte istihdam edileceklerdir.

Yayımlanan ilana göre İstanbul Beyoğlu 31’inci noterliği ile Kartal 15’inci noterliği birinci sınıf noter olarak hali hazırda görev yapan kamu personeli noterlerin yaş haddi nedeniyle yerlerinin doldurulması ve kamu iş ve işleyişinin aksamaması nedeniyle noter alımı resmi gazete ile ilana çıkmıştır.

Resmi Gazete duyurusu ile askıya çıkan ilan süresi 1512 sayılı noterlik kanunun 22 müteakip maddeleri gereğince (Birinci Sınıf Noterlerden) bu noterlere istekli olanların başvuruları en geç bir ay içerisinde yapılması gerekmektedir. Başvurular e-devlet üzerinden Adalet Bakanlığı www.vatandas.uyap.gov.tr adresinden şifre ile giriş yapılarak güvenli bir şekilde noter alımına başvuruda bulunabilirsiniz.

İlgili adayların başvuru kılavuzları e-devlet üzerinden www.higm.adalet.gov.tr adresinden temin edilecek olup başvurular elektronik ortam üzerinden alınacaktır. Şahsen veya posta yoluyla başvurular kesinlikle kabul edilemeyecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)