Adalet Bakanlığı KPSS’siz 5000 Bin Arabulucu Personeli Alacak

Yayımlanan ilana göre Adalet Bakanlığı bünyesinde istihdam edilecek 5000 Bin memur alacağını duyurdu. Tüm detaylarıyla haberimiz ekinde…

Adalet Bakanlığı KPSS’siz 5000 Bin Arabulucu Personeli Alacak

5000 Bin arabulucu kamu personeli ilanı ile Adalet Bakanlığı kadrolarında istihdam edilecek memurların başvuru şartları neler, kimler başvuruda bulunabilir, başvuru tarihi ve son başvuru tarihleri aşağıda verilmiştir.

Arabulucu başvurusu için UYAP Bilişim Sistemi üzerinden 19 Ağustos  ve  2 Eylül 2019 tarihleri arasında e-Devlet sistemi üzerinden e-Devlet şifresi, elektronik imza ya da mobil imza kullanarak başvurularını yapmaları gerekiyor.

Başvuru yapmak isteyen adayların genel şartları; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, hukuk fakültesinden mezun olmak, tam ehliyetli olmak, anayasal düzenin işleyişine karşı herhangi bir suç işlememiş olmak olarak belirtilmiştir.

Ayrıca adayların mesleğinde en az 5 yıllık deneyime sahip olması ve arabuluculuk eğitimini tamamlamış olması da adaylarda aranan şartlar arasında yer almaktadır. Arabuluculuk sınavı 24 Kasım 2019 tarihinde yapılacağı duyuruldu.

Başvuru sırasında adaylardan istenilen belgeler; arabuluculuk eğitimini tamamladığını gösterir belge, hukuk fakültesinden mezun olduğunu gösterir belge, yabancı ülkelerde eğitim görmüş adaylar için denklik belgesi, en az 5 yıllık deneyim sahibi olduğunu gösterir belge olarak belirlenmiştir.

Adalet Bakanlığı personel alımı 5000 bin arabulucu ilanı için tıklayın.

Kamu Personel Alımı

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2019, 17:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Imrancelik imrancelik
Imrancelik imrancelik - 3 hafta Önce

Özürlü kura çekimi Ne zaman baş vur yapacağız Ne zaman tercihi yapacağız nasıl kayıt edeceğiz bana haber veriniz