Adalet Bakanlığı Kamu Personeli Alım Sınavları Erişime Açıldı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından Adalet Bakanlığı sınavlarının 2018 yılı cevap kağıtları ve aday cevapları erişime açıldı.

Kamu Personeli Alımı 22.01.2019, 13:24 22.01.2019, 15:37
Adalet Bakanlığı Kamu Personeli Alım Sınavları Erişime Açıldı

ÖSYM tarafından yapılan ilan ile Adalet Bakanlığı kamu personeli alımı sınavlarının 2018 yılı cevap kağıtları ve aday cevapları erişime açıldıgını duyurdu.

29 Aralık 2018 tarihinde uygulanan 2018 yılı Adalet Bakanlığı Sınavlarının Adli Yargı/İdari Yargı/Adli Yargı-Avukat  adaylarının cevap kağıtlarının görüntüleri ve cevap kağıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 22 Ocak 2019 tarihinde saat 11.15'ten itibaren 10 gün süreyle erişime açıldı.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve cevap kağıdı görüntüleme ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kağıdı görüntüsünü, cevap kağıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını göreceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir.  İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Ahmet karaca 2 yıl önce
Ben hatay kırkhan hatayda oturuyom 158 raporluyum iş arıyorum
Mustafa acar 2 yıl önce
Konya işkur typ başvuruları bitti dedi birdaha nezaman açılacak bilgi