Adalet Bakanlığı CTE 300 Kamu Personeli İdare Memur Alımı

Resmi Gazetede 30 Temmuz 2019’da yayımlanan ilana göre Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE bünyesinde 300 idari memur öğrenci alımı yapılacaktır. Tüm detaylarıyla haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 30.07.2019, 10:33 30.07.2019, 13:16
Adalet Bakanlığı CTE 300 Kamu Personeli İdare Memur Alımı

Yayımlanan 30 Temmuz 2019 tarihindeki Resmi Gazetede Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünde istihdam edilmek üzere CTE idari memuru alımı kamu personeli alımı başvuru şartları, şekli ve detayları nasıl.

Başvurular ne zaman başlayacak; 19 Ağustos 2019 tarihinde başlayıp 02 Eylül 2019 tarihi mesai saati bitimine kadar Ağır Ceza Cumhuriyet Başsavcılıklarına bağlı bilgi işlem şube müdürlükleri şeflikleri ve bürolarına bizzat yapılacak posta yoluyla yapılan müracaatlar kesinlikle kabul edilmemektedir.

Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 02 Eylül 2019 itibariyle 18 yaşını doldurmuş, merkezi sınav KPSS LİSANS Genel Yetenek- Genel Kültür Sınavı 22 Temmuz 2018 tarihinde yapılmıştır. Tarihi itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak 22 Temmuz 1983 ve sonrası doğumlu olanlar.
Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sözlü sınav ve mülakat sonucunda başarılı olan adaylar için yaptırılacaktır.

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel özürlü olmadığını Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce bölge hastaneleri olarak belirlenen Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek. 2018 KPSS -  LİSANS sınavı KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olması.

En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakülte ve yüksekokullardan veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yabancı fakülte veya yüksekokullardan mezun olması.

Başvuruda istenecek belgeler; Başvuru Formu. Adlî sicil ve arşiv kaydının bulunmadığına dair beyanı, Öğrenim durumlarını gösteren belgenin noter onaylı sureti ya da ilgili kurumunca verilen onaylı örneği, 2018 KPSS LİSANS sınavı KPSSP3 puan türünü gösterir sınav sonuç belgesinin çıktısı, son altı ay içinde çekilmiş iki adet biyometrik fotoğraf (6x9) fotoğraflı özgeçmiş, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık numarası bulunan fotoğraflı kimlik belgesi fotokopisi, Kamu kurumlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak görev yapmış olanlardan görev yaptıkları kurumdan alacakları hizmet belgesi.

Sınav başvuru tarihi itibarıyla güncel askerlik durum belgesi askerliği tecilli olanlardan tecilli olduğuna dair belge, askerliği yapmış olanlardan terhis olduğuna dair belge, askerlikten muaf olanlardan muafiyete ilişkin sağlık raporu veya muafiyet belgesi.

Adalet Bakanlığı CTE idare memuru alımı kılavuzu için tıklayın.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
YASEMİN FATİH 2 yıl önce
BEN GEÇEN SENE SINAVA GİRMEDİM BU SENE AĞUSTOS SONUNDA SONUÇLARIN AÇIKLANACAĞI SINAVDAN 75 80 ARASI BİR PUAN ALACAĞIM NASİPSE BAŞVURU YAPAMIYOR MUYUM YANİ ELİMDE SINAV SONUÇ BELGESİ DE OLACAK 2 EYLÜL SON DENMİŞ BAŞVURU İÇİN
Mehmet ali 2 yıl önce
Bu alım ilanı ile cte genek müdürlüğü kendi personeline haksızlık yaparak ihanet etmiştir.Hani nerde liyakat gorevde yukselme yönetmeliği idare memuru olmak için 5 yıl hizmet etmek şartı varken kpss ile idare memuru almakta ne oluyor gorevde yukselme sinavinda 375 tane bos varken kadroyu sakla sadece 75 kadro aç madem ihtiyaç cte içinde en az 15 bin dört yıllık fakülte mezunu var sinav yap al işi ehline ver emek verene ver cte genel müdürlüğü kadrosu boşken kim genel müdürlük koltuguna oturmak için bu haksızlığı yaparak koltuğa oturacaktır haksızlık yaparak makama gelmek vatana millete fayda getirmez inşAllah bu alım iptal olur emekçi cte personelleri arasından idare memuru alınır.