Adalet Bakanlığı 81 Şehre Sürekli İşçi Alımı Yapılacak

Adalet Bakanlığı merkez birimler ve taşra teşkilatı birimlerine sürekli işçi alımı yapılması için açıklama yapıldı. Adalet Bakanı Gül yapış olduğu açıklamasında bu ay içerisinde ilana çıkılacağını belirtti.

Kamu Personeli Alımı 10.01.2021, 17:17 13.01.2021, 08:33
Adalet Bakanlığı 81 Şehre Sürekli İşçi Alımı Yapılacak

Adalet Bakanlığı 81 Şehre Sürekli İşçi Alımı Yapılacak

Adalet Bakanlığı merkez birimler ve taşra teşkilatı birimlerine sürekli işçi alımı yapılması için açıklama yapıldı. Adalet Bakanı Gül yapış olduğu açıklamasında bu ay içerisinde ilana çıkılacağını belirtti.

ADALET BAKANLIĞI SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI

Adalet Bakanlığı 81 şehirde bulnan adliye birimlerine ve cezaevi kurumlarına süreli işçi alımı gerçekleştirileceğini duyurdu.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül yapmış olduğu açıklamalarında “İnsan kaynakları olarak kapasitemizin güçlendirilmesi ve yapılandırılması için çalışmalarımız yeni yıl itibari ile hız kesmeden devam ediyor.

Bu ay içerisinde sözleşmeli personel ve sürekli işçi alımı ilanlarını açıklayıp, 2021 yılı içinde görevlerine başlamalarını sağlayacağız.

Milletimizin ihtiyaç ve beklentilerini dikkate alacak bir personel alımı rejimini önemsemekteyiz.” sözlerini kullandı ve sürekli işçi alımı yapılacağını belirtti.

Aşağıda bulunan Youtube kanalımıza ait videoyu izleyerek daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

HANGİ KADROLARA ALIM BEKLENMEKTE

Adalet Bakanlığı sürekli işçi alımlarında temizlik personeli alımı, güvenlik görevlisi alımı, bakım onarım personeli alımı, teknisyen alımı, tekniker alımı gibi kadrolarına alım yapması beklenmekte.

ALIM YAPILIRSA BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 - Adalet Bakanlığı Sürekli İşçi ilanına başvuracak kişilerin Türk vatandaşı olması gerekiyor.

2 - Adalet Bakanlığı Sürekli İşçi ilanına başvuracak adayların kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekiyor.

3 - Adalet Bakanlığı Sürekli İşçi ilanına başvuracak yüm bay ve bayanların affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

4 - Adalet Bakanlığı Sürekli İşçi ilanına başvuru işlemi yapacak olan kişilerin Anayasal düzenleri yıkmaya çalışmak ve bu düzenin işleyişini engellemeye karşı suçlar işlememiş olmak.

5 - Adalet Bakanlığı Sürekli İşçi ilanına başvuracak bütün adayların ilan edilmiş olan kadrolar için aranmış diğer başvuru şartlarını taşıması gerekmektedir.

6 - Adalet Bakanlığı Sürekli İşçi ilanına başvuracak kişilerin ilan edilmiş olan unvanlar için mezun olunmuş okul nedeni ile öğrenim ve eğitim şartını taşımak gerekmektedir.

7 - Adalet Bakanlığı Sürekli İşçi ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm kişilerin Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak

8 - Adalet Bakanlığı Sürekli İşçi ilanına başvuracak bütün bay ve bayan vatandaşların kişilerin Terör örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

9 - Adalet Bakanlığı Sürekli İşçi ilanına başvuracak bütün kişilerin Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış olmak.

10 - Adalet Bakanlığı Sürekli İşçi ilanına başvuracak tüm kişilerin terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak..

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. Adalet Bakanlığı Sürekli İşçi ilanına başvuru yapacak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. Adalet Bakanlığı Sürekli İşçi ilanına başvuru işleminden bulunan tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. Adalet Bakanlığı Sürekli İşçi ilanına başvurmak isteyen tüm kişilerin Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. Adalet Bakanlığı Sürekli İşçi ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. Adalet Bakanlığı Sürekli İşçi ilanına başvuracak bütün bay ve bayan adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Öznur 4 ay önce
Güvenlik görevlisi için silahlı Veya 70 puan şartı var mıdır acaba?