Adalet Bakanlığı 78 Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı Yapıyor

Adalet Bakanlığı personel teşkilatını ve teknolojik alt yapısını güçlendirmek için personel alımı duyurusu yayımladı. Yayımlanan duyuru 27 Eylül tarihli Resmi Gazete'de yerini aldı. Adalet Bakanlığı'nın 78 sözleşmeli bilişim personeli alım ilanında kadro dağılımı da açıklandı. İşte 78 sözleşmeli personel alım ilanı detayları.

Kamu Personeli Alımı 27.09.2019, 00:35 27.09.2019, 10:24
Adalet Bakanlığı 78 Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı Yapıyor

Kamu kurum ve kuruluşları İstihdam alanı yaratmak ve Türkiye'nin istihdam sahasını genişletmek için çeşitli statüde personel alımı duyurusu yapmaktadır. Sürekli işçiden geçici işçiye sözleşmeli personelden kadrolu personele kadar birçok ilan yayımlanmıştır. Bu ilanlardan birisi de bu gece yayımlanan Adalet Bakanlığı'nın sözleşmeli personel alım ilanıdır.

Yayımlanan ilana göre Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü emrinde istihdam edilmek üzere sözlü sınav başarı sırasına göre yapılacak yerleştirme ile 78 sözleşmeli bilişim personeli alımı kamuoyuyla paylaşılmıştır. Alım ilanı yayımlandıktan sonra başvuru şartları merak edilmekte olup müraacatın nereye yapılacağı da araştırılmıştır. 

Adalet Bakanlığı, personel temininde 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı B Grubu puanının %70’i ile Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) puanının %30'u hesaplanarak elde edilecek toplam puana göre her bir grup ve pozisyon için en yüksek puana sahip adayndan başlanarak sıralama yapacak. Alınacak kontenjanın sayısının 10 katı kadar aday adayı mülakata çağrılacak. Adalet Bakanlığının alım duyurusundaki 78 sözleşmeli personelin kadro dağılımı ise şu şekildedir:

Alım duyurusunda yer alan ikinci aşama ise sözlü sınavları yani mülakatlardır. Bakanlıkça yapılacak sözlü sınav sonucunda başarı sırasına göre kadrolara yerleştirme yapılacaktır. Alım ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylar kurumun internet sitesinde yer alan ve istenilen belgelerle birlikte Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilât Şube Müdürlüğü Bakanlıklar/ANKARA açık adresine müracaat edeceklerdir.

Başvuruların 30/09/2019 tarihinde başlayıp 14/10/2019 tarihi mesai saati bitimine kadar devam edeceği ilana şahsen veya son başvuru tarihinde Adalet Bakanlığına ulaşacak şekilde posta ile başvuru yapılması gerekmektedir. Başvurularla ilgili tüm detaylar, listeler, istenilen belgeler bakanlığın internet sitesinde yer alacaktır.

Adalet Bakanlığı 78 sözleşmeli personel alım ilanı için tıklayınız. (2 ve 3.sayfalar)

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)