Adalet Bakanlığı 71 Kamu Personel Alımı Başvurusu Başladı

Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan ilana göre Adli Tıp Kurumu Taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere 2018 yılı KPSS puanına göre atama gerçekleştirecektir. Başvuracak adayların şartları ve nitelikleri aşağıda yazılmıştır.

Kamu Personeli Alımı 25.03.2019, 01:55 25.03.2019, 14:16
Adalet Bakanlığı 71 Kamu Personel Alımı Başvurusu Başladı

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumuna kamu personel alımı için genel şartları ve 2018 yılı KPSS puan türünden en az 70 alması gerekmektedir. Başvuru 25 Mart 2019 tarihinde başlamış olup 5 Nisan 2019 mesai bitiminde sona erecektir.

Mühendis alımı için üniversitelerin 4 yıllık ilgili bölümlerinden mezun olmak şartı aranıyor.

Kimyager alımı için Kimya lisans programından mezun olmak.

Hizmetli alımı için Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.

Şoförlük başvuru şartları Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak. E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak (ya da Karayolları Trafik Yönetmeliğinde 17/04/2015 tarihli ve 29329 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan değişiklik ile 01 Ocak 2016 tarihi itibarıyla yeni tip D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak)

Biyolog alımı için üniversitelerin 4 yıllık ilgili bölümlerinden mezun olmak şartı aranıyor.

Laborant alımı için Sağlık Laboratuvarı, Tıbbi Laboratuvar, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri önlisans programlarının birinden mezun olmak.

Hemşire alımı için Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri veya Sağlık Memurluğu lisans programından mezun olmak.

Sağlık teknikeri alımı için Adli Tıp Teknikerliği, Otopsi Yardımcılığı, Adli Tıp önlisans programlarının birinden mezun olmak.

Başvurular Adli Tıp Kurumu resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapacak olup sonrasında ise herhangi bir posta veya iletişim kanalları üzerinden belge göndermeyecektir. 2018 KPSS sınavından en az 70 puan almış adaylar başvuruda bulunabileceklerdir.

Başvurular 25 Mart 2019 tarihi bugün saat-10:00 da başlayacak olup 5 Nisan 2019 Pazar günü saat 17:00 da sona erecektir. Başvuruda bulunacak adaylar belirtilen tarih aralığında belge ve bilgilerini hazırlayıp internet ortamında pdf olarak yükleyeceğinden dolayı başvuru tarihlerini kaçırmamalı.

Başvuruda bulunacak adaylar ilan metninin tamamı için tıklayınız

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Metin pala 2 yıl önce
Ilk okul mezunuyim ama tercubem çok yüksek elimden gelmeyen iş yo