Adalet Bakanlığı 68 Şehirde 700 Mübaşir Alımı Yapacak

Mübaşir Alımı yapılması için kamu personeli alımı ilanı yayınlandı. Yayınlanan ilanlarda Adalet bakanlığı kendi bünyesinde görevlendirilmek üzere Toplamda 700 Mübaşir Alımı yapacak.

Kamu Personeli Alımı 23.02.2021, 13:02 26.02.2021, 00:02
Adalet Bakanlığı 68 Şehirde 700 Mübaşir Alımı Yapacak

Adalet Bakanlığı 68 Şehirde 700 Mübaşir Alımı Yapacak

Mübaşir Alımı yapılması için kamu personeli alımı ilanı yayınlandı. Yayınlanan ilanlarda Adalet bakanlığı kendi bünyesinde görevlendirilmek üzere Toplamda 700 Mübaşir Alımı yapacak.

BAŞVURU BİLGİLERİ NEDİR

35 yaşını bitirmemiş olmak gerekiyor. 1 Ocak 1985 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.

KPSS 70 puan

En az lise veya dengi okul mezunu olmak

Başvuru yapmak isteyen kişilerin aşağıda yazılı olan link üzerinden başvuru yapmaları gerekiyor.

https://www.turkiye.gov.tr/adalet-is-basvurusu

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 -700 Mübaşir ilanına başvuracak kişilerin Türk vatandaşı olması gerekiyor.

2 -700 Mübaşir ilanına başvuracak adayların kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekiyor.

3 - 700 Mübaşir ilanına başvuracak tüm bay ve bayanların affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

4 -700 Mübaşir ilanına başvuru işlemi yapacak olan kişilerin Anayasal düzenleri yıkmaya çalışmak ve bu düzenin işleyişini engellemeye karşı suçlar işlememiş olmak.

5 -700 Mübaşir ilanına başvuracak bütün adayların ilan edilmiş olan kadrolar için aranmış diğer başvuru şartlarını taşıması gerekmektedir.

6 -700 Mübaşir ilanına başvuracak kişilerin ilan edilmiş olan unvanlar için mezun olunmuş okul nedeni ile öğrenim ve eğitim şartını taşımak gerekmektedir.

7 -700 Mübaşir ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm kişilerin Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak

8 -700 Mübaşir ilanına başvuracak bütün bay ve bayan vatandaşların kişilerin Terör örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

9 -700 Mübaşir ilanına başvuracak bütün kişilerin Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış olmak.

10 -700 Mübaşir ilanına başvuracak tüm kişilerin terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak.

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. 700 Mübaşir ilanına başvuru yapacak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. 700 Mübaşir ilanına başvuru işleminden bulunan tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. 700 Mübaşir ilanına başvurmak isteyen tüm kişilerin Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. 700 Mübaşir ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. 700 Mübaşir ilanına başvuracak bütün bay ve bayan adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. 700 Mübaşir ilanına başvuracak tüm insanların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. 700 Mübaşir ilanına başvuracak tüm vatandaşların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir.

8. 700 Mübaşir ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü gerekmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)