Adalet Bakanlığı 29 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı

Adalet Bakanlığı bünyesinde merkez teşkilatında istihdam edilecek olan 29 mühendis alımı için başvurular 23 Eylül’de başladı ve 7 Ekim’de sona erecektir. Kimler başvuruda bulunabilir yaş şartı var mı, adayların unvanları, başvuru genel şartları neler, tüm detaylarıyla haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 25.09.2019, 21:34 25.09.2019, 22:16
Adalet Bakanlığı 29 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan ilana göre 29 kişi sözleşmeli mühendis alımı yapılmaktadır. Alınacak mühendislerin unvanları aşağıda verilmiş olup istihdam edilecek kamu personelleri Adalet Bakanlığı Merkez Teşkilatında görevlendirilecektir. Başvuru şartları ve başvuru şartları aşağıda verilmiştir.

Başvuru Şartları

Adalet Bakanlığının merkez teşkilatında istihdam edilmek için 29 kişi sözleşmeli mühendis alınacaktır. Mühendisler farklı alanlarda istihdam edilecektir. Alımı yapılacak olan kamu personeli alımı kontenjanlar 1 harita mühendisi, 8 inşaat mühendisi, 3 elektrik mühendisi, 8 makine mühendisi, 5 elektrik-elektronik mühendisi, 2 elektronik mühendisi, 1 çevre mühendisi ve 1 jeoloji mühendisi olarak belirlenmiştir.

Bakanlığın ilanı Resmi Gazete‘de yayımlanan ilan ile başvuru şartları ve usulü belirlenmiştir.  Adaylar 2018 KPSS B grubu puanı ile başvuru yapacaktır. 2018 KPSS P3 puan türünden en az 70 puan alan adaylar başvuru yapabilir. Her adayın başvurduğu kontenjan bazında sıralama yapılacaktır. En başarılı olan adaydan başlayarak puan üstünlüğüne göre kontenjanın 5 katı kadar aday sözlü sınava alınacaktır. Sözlü sınavda verilen puanlar sonucunda en başarılı olan 29 kişi alınacaktır.

Başvuru Usulü

Yukarıdaki şartları sağlayan adaylar başvuru yapacaktır. Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Ankara adresine şahsen başvuru yapılabileceği gibi son başvuru günü bu adrese ulaşmak kaydıyla posta yoluyla da gönderilebilir. 23 Eylül 21019 tarihinde başlayan başvurular 7 Ekim 2019 günü mesai bitiminde sona erecektir. Başvurular alındıktan sonra değerlendirilir ve sözlü sınava katılacak olan adaylar ilan edilir. Mülakat yeri ve zamanı "www.adalet.gov.tr" adresinden ilan edilecektir.

Adaylar bu adresten duyuruları takip etmelidir. Ayrıca tebligat yapılmayacaktır. Mülakatta başarılı olan adaylardan kontenjan kadarı alınacaktır.

Bu alımlar ile istihdam edilecek kişiler sözleşmeli mühendis olarak çalışacaktır. Mühendislerin hizmet yılına göre maaşı değişecektir. Ancak 5 bin 210 lira ile 5 bin 713 lira arasında maaş alacaklarını söyleyebiliriz.

Adalet Bakanlığı sözleşmeli kamu personeli alımı kılavuzu için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)