Adalet Bakanlığı 2019 Yılında 7.300 Kamu Personel Alımı Yapacak

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, 2019 yılında personel sayısının 71 bin 697’den 79 bine çıkarılmasının planlandığını açıkladı.

Adalet Bakanlığı 2019 Yılında 7.300 Kamu Personel Alımı Yapacak

Alımlar Devam Ediyor
Personel eğitim merkezi açılışına katılan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, personel alımlarına ilişkin de önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Gül 2018 yılında Adalet Bakanlığı bünyesine toplam 7 bin 42 personel alındığını ifade etti. Bu alımlar ile birlikte 2018 yılının sonunda Adalet Bakanlığı personel sayısı 71 bin 697’ye ulaşacak. Bakan Gül, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra pek çok personelin FETÖ gerekçesiyle ihraç edildiğini belirtti. Bu sebeple de personel eksikliğinin oluştuğunu ifade etti. 2019 yılında yapılacak alımlar ile birlikte personel sayısının 79 bine tamamlanmasının hedeflendiğini de ifade etti. 

Buna göre 2019 yılında toplamda 7 bin 300 kamu personel alımı gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz yıla yakın bir rakamda personel alımı gerçekleştirilecek olup hangi unvanlarda ne kadar alım gerçekleştirileceği ise bilinmiyor. 2018 yılı için ilan edilen kadrolar için ise alımlar devam ediyor. Bu yılsonu itibariyle pek çok alımın da tamamlanması hedefleniyor. 

Yapılacak personel alımları ile birlikte adalet süreçlerinin daha hızlı ve adil bir şekilde işletilmesi sağlanacak. Böylelikle adalete olan güveninin artması da hedefleniyor. Bakan Gül 15 Temmuz yargılamaları ile ilgili olarak önemli mesafelerin kat edildiğini de ifade etti. 2018 yılı sonu itibariyle yargılamaların pek çoğunun tamamlanması amaçlanıyor.

Kamu Personel Alımı

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2018, 08:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yıldıray dursun
Yıldıray dursun - 9 ay Önce

Ankara'da yaşıyorum 3 çocuk babasıyım acil bir işe ihtiyacım var 05511591229

Tolgahan Şahin
Tolgahan Şahin - 9 ay Önce

Kpss önlisans puanı 65 e düşürülsün sınavlara katılamayan bir sürü genç işsiz var

karslı hatice
karslı hatice - 9 ay Önce

adalet bakanlığına yalvarıyorum benim gibi binlerce üniversite mezunu insanın hayatını karartan yaş sınırı kaldırılsın. katiplikte otuz beş yaş sınırı kaldırılsın

Elmas yazicioglu
Elmas yazicioglu - 9 ay Önce

Benim iki kizim biri iktisat ısletme mezunu hala ıssiz biri edebiyat ögretmeni hala ışsiz bu nedir ya hadi ilk okuul nezunlari ıssis anliyomda bi ogretmen olmus kisi bi iktisat okumus kisi ıssiz bu turkiyenin cok buyuk ayibi ha bire yol yapiyonuz birakinda miradijizi saymayida şu okumus cocuklara nasl is akani acariz diye düsunun

Sibel demir
Sibel demir - 9 ay Önce

sağlik bakanligindanda alimlar belliyoruz Ankara ve ilceleri icin

irm
irm - 9 ay Önce

Gardiyanlara kadro gelmiyomus dogru mu

erhan arkboga
erhan arkboga - 9 ay Önce

eskisehirde yasiyorum ise ihtiyacim var

aylin
aylin - 9 ay Önce

Bence mantıklı olanv e olması gereken 40 yaş sınırıdır