Adalet Bakanlığı 17 Sözleşmeli Kamu Personeli Alıyor

Adalet Bakanlığı yeni yayımladığı ilan ile bünyesinde görevlendirmek üzere 17 Sözleşmeli Kamu Personeli alacağını duyurdu. Tüm detaylarıyla haberimiz ekinde... 

Kamu Personeli Alımı 04.07.2019, 01:01 04.07.2019, 01:03
Adalet Bakanlığı 17 Sözleşmeli Kamu Personeli Alıyor

Adalet Bakanlığı merkez teşkilatı Bilgi İşlem Genel Müdürlüğünde istihdam edilmek üzere 17 Sözleşmeli Kamu Personeli alacak. Yayınlanan ilana göre “Çözümleyici” kadrosunda görev yapacak personellerin “Sözleşmeli Personel Çalıştırmasına İlişkin Esasları” ve “Sınav Şartı” nı  yerine getirmesi gerekiyor. KPSS B grubu puan sırasına göre grup halinde, her bir grup için ayrı ayrı boş bulunan pozisyonların 10 katı kadar aday arasından, Adalet Bakanlığınca gerçekleştirilecek sözlü sınav başarı sırasına göre 17 çözümleyici sözleşmeli personel alınacaktır  

Başvuru Şekli ve Tarihi 

Başvuru formu eksiksiz ve doğru bir şekilde bilgisayar ile doldurularak başvuru sahibi tarafından imzalanması gerekmektedir. Başvuru formunda belirtilen belgelerle birlikte 05 Temmuz 2019 tarihi ile 19 Temmuz 2019 tarihleri arasında mesai bitimine kadar Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilat Şube Müdürlüğü/ANKARA adresine şahsen veya son başvuru tarihinde Adalet Bakanlığı’na ulaşacak şekilde posta ile yapılması gerekmektedir. 

Başvuruda bulunacak adaylardan istenilen genel şartlar arasında; En az lisans mezunu olmak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak, Yabancı dil Bilgisi Seviye tespit İngilizce dilinde en az (D) düzeyinde puan almış olmak, en az 1 yıl Bilgi İşlem Merkezlerinde çalışmak yer almaktadır. 

İlana göre adaylardan istenilen özel şartlardan bazıları; Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisli, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olmak. Bu bölümler dışında dört yıllık eğitim veren üniversitelerin istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden mezun olmak. 

İlana ilişkin istenilen belgelere ve daha fazlasına Adalet Bakanlığı resmi internet sitesi duyurular bölümünden ulaşılabilirsiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)