Adalet Bakanlığı 1500 Personel Alımı Kura Çekilişi Sonuçlandı

Adalet Bakanlığı bünyesine personel alımı yapılması için kura çekimi bugün gerçekleştirildi. İŞKUR kurumu tarafından iletilmiş olan listede bulunmuş olan adayların kura çekimi işlemleri sonuçlandı.

Kamu Personeli Alımı 17.03.2021, 16:05 17.03.2021, 17:29
Adalet Bakanlığı 1500 Personel Alımı Kura Çekilişi Sonuçlandı

Adalet Bakanlığı 1500 Personel Alımı Kura Çekilişi Sonuçlandı

Adalet Bakanlığı bünyesine personel alımı yapılması için kura çekimi bugün gerçekleştirildi. İŞKUR kurumu tarafından iletilmiş olan listede bulunmuş olan adayların kura çekimi işlemleri sonuçlandı.

KURALAR ÇEKİLDİ

Bakanlığın resmi YouTube kanalı üzerinden saat 11.15 civarında başlayan Adalet Bakanlığı personel alımı kura sonuçları sonuçlandı. Kazanan adayların isim listesi, Adalet Bakanlığı’nın web sayfasına yüklenecek.

Aşağıda bulunan videoyu izleyerek kura sonuçlarını öğrenebilirsiniz.

BAŞVURU GENEL ŞART BİLGİLERİ

1 - 1500 Personel ilanına başvuru işleminde bulunmak isteyen bay ve bayanların TC vatandaşı olması gerekiyor.

2 -1500 Personel ilanına başvuru yapmak isteyen tüm vatandaşların kamu haklarından mahrum bulunmaması şartı bulunmakta.

3 - 1500 Personel ilanına başvuracak tüm şahısların affedilmiş olsalar dahi devletin ve ülkenin güvenlik işlemine karşı her hangi bir suç işlememiş olması lazım.

4 -1500 Personel ilanına başvuru işleminde bulunmak isteyen bütün kişilerin devletin Anayasal düzeni yıkmaya çalışmak ve devletin işleyişine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

5 -1500 Personel ilanına başvuru işleminde bulunmak isteyen bütün kişilerin kadrolar için aranmış diğer başvuru özelliklerini taşıması gerekmekte.

6 -1500 Personel ilanına başvuru yapacak olan şahısların duyurusu yapılmış olan kadrolar için mezun olunan okullar nedeni ile eğitim şartını taşıması gerekiyor.

7 - 1500 Personel ilanına başvuru işleminde bulunacak olan şahısların Yapılacak olan Güvenlik Soruşturmalarının ve Arşiv Araştırmalarının sonuçlarının olumlu olması gerekmekte.

8 - 1500 Personel ilanına başvuru işleminde bulunacak bütün şahısların yasa dışı örgütlerin propagandasını yapmamış olması gerekiyor.

9 -1500 Personel ilanına başvuru yapmak isteyen vatandaşların yasadışı örgütler ile eylem birliği içinde bulunmamış olması gerekiyor.

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. 1500 Personel ilanına başvuru işleminde bulunacak olan bütün adayların Kimlik kartının aslı ya da kurum tarafından onaylanmak için fotokopisi gerekiyor.

2. 1500 Personel ilanına başvuru işlemi yapmak isteyen bütün adayların Diploma belgelerinin aslı ya da noter üzerinden onaylı örneği ya da e-devlet üstünden alınmış olan barkotlu olan mezuniyet belgesi gerekiyor.

3. 1500 Personel lanına başvuru yapmak isteyen bütün tüm insanların Yabancı Okullardan mezunların Denklik Belgesinin aslı ya da noter tarafından onaylı örneği gerekiyor.

4. 1500 Personel ilanına başvuru işleminde bulunmak isteyen bütün erkek Aday kişilerin askerlik ile bağı bulunmadığına ait resmi beyanı lazım.

5. 1500 Personel ilanına başvuracak bütün bay ve bayan adayların işlerini sürekli şekilde yapmalarına engel olabilecek bir durumu olmadığına ait resmi beyan gerekmekte.

6. 1500 Personel ilanına başvuru yapacak olan bütün insanların biyometrik fotoğrafı gerekiyor ve bir tanesi de forma yapıştırılması gerekiyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Asaf 1 ay önce
Benim ismim bile yok listede nasıl oluyor.