Adalet Bakanlığı 1300 Personel Alımı! İlana Çıktı

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilan ile Adalet Bakanlığına 1300 Hakim, Savcı ve Avukat alımı kılavuzu yayımlanmıştır. Başvuruda bulunacak adaylar için tüm detaylar haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 16.09.2019, 21:06
Adalet Bakanlığı 1300 Personel Alımı! İlana Çıktı

Adalet Bakanlığı uhdesinde istihdam edilmek üzere 1300 Hakim, Savcı ve Avukat alımı ilan kılavuzu Devlet Personel Başkanlığınca yayımlanmış olup başvuruda bulunacak adaylar için başvuru nasıl yapılacak hangi yöntemler uygulanacak işte ilan kılavuzu ile birlikte haberimizin devamında.

ADALET BAKANLIĞI HAKİM SAVCI AVUKAT ALIMI KADRO DAĞILIMI

İlana çıkılan ve kılavuzda yer alan bilgilere göre Adalet Bakanlığı uhdesinde istihdam edilecek Hakim, Savcı ve Avukat alımı kadro dağılımları; Adli yargı hakim ve savcı 1000 kişi alınacakken, İdari yargı hakim ve savcı alımı ise 100 alınacak, avukatlık mesleğini yürüten avukatlardan ise 200 kişi alınacağı ilan edilmiştir.

İlgili adayların başvuruları 31 Ekim 2019 tarihinde başlayacak olup 7 Kasım 2019 tarihinde son bulacaktır. Başvuruda bulunacak adaylar ÖSYM resmi web sayfası üzerinden idari yargı hakim adayları (hukuk fakültesi mezunları) online yapabilecek olup hukuk fakültesi dışında mezunlar ise şahsen belgeleri ve diplomalarıyla birlikte başvurularını tamamlayacaklardır.

Hali hazırda Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığının gündeminde olan Hakim ve Savcı adaylarının 2 yıllık staj yapma ile ilgili kanun çıkartma eğiliminde olduğu şu dönemde alınacak olan 1300 hakim ve savcı adayı bu kanuna dahil edilecek mi, sorusu ise alımlar kanun çıktıktan sonra yapılırsa Adalet Bakanlığı bünyesine alınacak 1300 hakim ve savcı kamu personeli 2 yıllık staj eğitimlerini tamamladıktan sonra mesleklerine atanacaklar.

Adalet Bakanlığı Hakim Savcı alımı detayı için ilan kılavuzunu tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)