Adalet Bakanlığı 1099 İcra Katipliği Sınav Duyurusu Yayınlandı 

Adalet Bakanlığı tarafından 1099 Sözleşmeli İcra Katipliği sınav duyurusu yayınlandı. Başvuruda bulunacak adaylardan istenen şartlar ve daha fazlası tüm detaylarıyla haberimizde...

Kamu Personeli Alımı 02.07.2019, 03:37
Adalet Bakanlığı 1099 İcra Katipliği Sınav Duyurusu Yayınlandı 

Adalet Bakanlığı İcra İşleri Dairesi Başkanlığınca yayınlanan ilana göre 1099 sözleşmeli icra kâtibi alınacak. İcra katipliği pozisyonlarına atanmak isteyen adayların İcra Müdür ve Yardımcıları ile İcra Katipleri sınav, atama ve nakil yönetmeliğince belirtiler şartlardan bazıları; Türk vatandaşı olmak, KPSS 2018 yılının ocak ayının birinci günü itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak, lisans mezunları için 2018 KPSSP3 puan türünden ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 70 almış olmak, görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, güvenlik soruşturması sonucu olumlu olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, en az lise ve dengi okullardan mezun olmak, örgün öğretim ile verilen daktilo veya bilgisayar dersini başarıyla tamamladığı belgeleyebilmek, uygulama sınavında ve sözlü sınavda başarılı olmak şartlarını taşımaları gerekmektedir. 

Adaylar 01 Temmuz 2019 – 16 Temmuz 2019 tarihleri arasında sınavı yapacak adalet komisyonu başkanlıkları veya sınav evrakının ilgili sınavı yapacak adalet komisyonuna gönderilmesi için herhangi bir adalet komisyonu başkanlığına müracaat edeceklerdir. 

Uygulama sınavına çağrılacak adaylardan merkezi sınavda aldıkları puana göre en yüksek puandan başlanarak her bir sınav yapacak adalet komisyonu için ilan edilen pozisyonun toplamının 20 katı kadarı uygulama sınavına girmeye hak kazanacaktır. Buna göre yapılan sıralamaya göre son sırdakilerle aynı puana sahip olanlarda uygulama sınavına katılabileceklerdir. 

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar İcra Katipliği başvuru formuna, gerekli belgelere, uygulama ve sözlü sınavının yeri, zamanı, şekli ve sınav konularına buradan ulaşabilirler.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)