Adalet Bakanlığı 100 Adet Pedagog Alımı Yapacak

Kamu kurumuna personel alımı yapılması için resmi ilan yayınlandı. Yayınlanan ilanda Adalet bakanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere 100 Adet Pedagog alımı gerçekleştirecek.

Kamu Personeli Alımı 21.11.2020, 15:09
Adalet Bakanlığı 100 Adet Pedagog Alımı Yapacak

Adalet Bakanlığı 100 Adet Pedagog Alımı Yapacak

Kamu kurumuna personel alımı yapılması için resmi ilan yayınlandı. Yayınlanan ilanda Adalet bakanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere 100 Adet Pedagog alımı gerçekleştirecek.

BAŞVURU BİLGİLERİ

Adalet Bakanlığı 100 Adet Pedagog alımı ilanına son başvuru tarihi 25.11.2020 olarak açıklanmıştır.

Başvurmak isteyen adayların Bakanlığa ait olan www.adalet.gov.tr internet adresi üstünden e-Devlet sistemine üye girişi yapılmak sureti ile elektronik başvuru yolu ile gerçekleştireceklerdir. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru yapacak olan bütün adayların 2020 yılına ait olan lisans KPSS P3 puan türünden en az 70 ve daha yukarı puan alma zorunluluğu bulunuyor.

Resmi ilanın linki aşağıda yazılıdır.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/696178/personel-alimi-akademik-kadro-ve-egitim-ilanlari/kamu-personel-alim-ve-sinavlari/adalet-bakanligi-418-memur-alacak

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. 100 Adet Pedagog Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. 100 Adet Pedagog Alımı ilanına başvuracak tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. 100 Adet Pedagog Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. 100 Adet Pedagog Alımı ilanına başvuracak tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. 100 Adet Pedagog Alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. 100 Adet Pedagog Alımı ilanına başvuracak tüm adayların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. 100 Adet Pedagog Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir.

8. 100 Adet Pedagog alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü gerekmektedir.

9. 100 Adet Pedagog alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Kamu kurumlarında çalışılan süreler için çalıştıkları kurumdan alınacak belge gerekmektedir.

10. 100 Adet Pedagog alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Fotoğraflı öz geçmiş gerekmektedir.

11. 100 Adet Pedagog alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Genel şartlar başlığında belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge gerekmektedir.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 - 100 Adet Pedagog alımı ilanına başvuracak Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

2 - 100 Adet Pedagog alımı ilanına başvuracak kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir.

3 - 100 Adet Pedagog alımı ilanına başvuracak affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)