Adalet Bakanı Gül Tarih verdi! CTE İKM Kamu Personeli Alımı Açıklaması

Adalet Bakanı Gül’den KPSS’ye giren ve Kamuda istihdam edilmek isteyen vatandaşlara müjde. Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesine 11 Bin 78 kamu personeli alımı yapacağız dedi. Hangi kadrolarda istihdam edilecek, tarih ne zaman detayları ile…

Kamu Personeli Alımı 22.05.2019, 00:50 22.05.2019, 13:22
Adalet Bakanı Gül Tarih verdi! CTE İKM Kamu Personeli Alımı Açıklaması

Bakan Abdülhamit Gül Bakanlık Merkez teşkilatı olmak üzere, Adliyelere ve Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğümüz bünyesinde istihdamını gerçekleştireceğimiz 11 Bin 78 kamu personeli alımına ilişkin detaylar verdi.

Adalet Bakanı Gül Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımlarla Adalet Bakanlığımızın 2019 kamu personeli alımını Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’nın onayladığını personel alımlarına ilişkin mevzuat yönergesinde istihdamlar gerçekleştirilecektir, dedi.

Bakan Gül bu kapsamda Bakanlık Merkez Teşkilatımız, Adliyeler ve Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğümüze toplamda 11 Bin 78 kamu personeli istihdamı yapacağını açıkladı.

Alınacak personellerin kadroları ise İnfaz koruma memuru, İcra katibi, mübaşir, destek personeli ve zabıt katibi olarak 2019 yılı içerisinde ilanlara çıkacaklarını açıklayan Bakan Gül bu alımlar ile birlikte Adalet Bakanlığımız teşkilatına güç katacağını adalet hizmetlerini daha hızlı ve etkin bir şekilde gerçekleştireceklerini aktardı. Arşiv araştırmalarımızda adli yılı tatili sonrasında Ağustos ayı gibi ilana çıkılacağı beklenmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (6)
Mehmet Ali polatkan 2 yıl önce
Beide alın ekpss girmişim
bilge sun 2 yıl önce
artık lisans mezunu olarak boy sartının ve kpss olayınnın esnetilmesini istiyoruz sayın bakanım
Ummu 2 yıl önce
Boy şartının kalkmasini ve yaş kpss olayının esnetilmesini istiyoruz lisans mezunu işsizler olarak sayın bakanımizdan
adem 2 yıl önce
2019 yılı içimi
Mehmet Deveci 2 yıl önce
Kpss ye benide alın
Hasan kalender 2 yıl önce
İl nerde ne mezunu alınacak