9 Şehirde İş Arayanlara Günlük 90 Lira İle İş Başı Eğitim

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayınlanmakta olan iş başı eğitim ilanlarında en az ilkokul mezunu olmak şartı ile personel alımı gerçekleştirileceği bildirildi. İş sahibi olmak ve meslek sahibi olmak isteyen tüm kişilere günlük 90 Lira ödeme yapılacağına açıklandı.

Kamu Personeli Alımı 07.10.2020, 11:54 08.10.2020, 09:51
9 Şehirde İş Arayanlara Günlük 90 Lira İle İş Başı Eğitim

9 Şehirde İş Arayanlara Günlük 90 Lira İle İş Başı Eğitim

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayınlanmakta olan iş başı eğitim ilanlarında en az ilkokul mezunu olmak şartı ile personel alımı gerçekleştirileceği bildirildi. İş sahibi olmak ve meslek sahibi olmak isteyen tüm kişilere günlük 90 Lira ödeme yapılacağına açıklandı.

Türkiye İş Kurumu tarafından icra edilen İş Başı Eğitim ve Mesleki Eğitim Kurs programlarına başvurmayı düşünen adayların yerine getirmek zorunda olduğu görevleri ile ilgili öncelikle eğitim görecek. Daha sonra İşbaşında görülecek olan eğitimler süresince bütün adaylara ödemeler İŞKUR tarafından gerçekleştirilecek.

Aşağıda bulunan linkten başvurabilirsiniz. Öncelikle İŞKUR sitesine şifreniz ile giriş yapmanız lazım.

https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.aspx?ProgramTur=3 

ÖNCE KURS SONRA İŞ

İşe alınacak bütün bay ve bayan kişiler öncelikle kurs eğitimlerini alacaklar. Tahmini olarak 3 ay kadar sürebilecek olan kursun ardından işi öğrenmiş olan tüm adaylar hem iş hem de meslek sahibi olmuş olacaklar.

KURS ÖDEMELERİ

1. İş Başı Eğitim ve Mesleki Eğitim Kurs programlarına başvuracak kişiler İş arayan bütün kişiler için günlük 89 lira ödeme yapılacaktır.

2. İş Başı Eğitim ve Mesleki Eğitim Kurs programlarına başvuracak kişiler Başvuran öğrenci adaylar için 67 lira ödeme yapılacaktır. 

3. İş Başı Eğitim ve Mesleki Eğitim Kurs programlarına başvuracak kişiler İşsizlik ödeneği alanlar bütün bay ve bayan kişiler için 44 lira ödeme yapılacaktır.

4. İş Başı Eğitim ve Mesleki Eğitim Kurs programlarına başvuracak kişiler Anne Projeleri özelinde 0 ve 15 yaşları arasında çocuğu bulunmakta olan ve İş Kulüplerinden faydalanmış olan ve işbaşı eğitim kurslarına katılan bütün kadınlara günlük olarak 95 lira ödeme yapılacak.

5. İş Başı Eğitim ve Mesleki Eğitim Kurs programlarına başvuracak kişiler Geleceğin meslekleri kurslarında belirlenmekte olan meslekler programlarında katılan kişilere günlük olarak 100 lira ödeme yapılacak.

6. İş Başı Eğitim ve Mesleki Eğitim Kurs programlarına başvuracak kişiler Başvuran adaylar İmalat ve üretim işlerinde bulunan işbaşı eğitim programlarına katılacak olan annelerin bakmakla yükümlü oldukları 2 ve 5 yaş aralığında bulunmuş olan çocukları için aylık olarak 400 TL bakım ödemesi yapılacak.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

1. İş Başı Eğitim ve Mesleki Eğitim Kurs programlarına başvuracak kişiler Kuruma mutlaka kayıtlı işsiz olmak gerekiyor.

2. İş Başı Eğitim ve Mesleki Eğitim Kurs programlarına başvuracak kişiler mutlaka 15 yaşını tamamlamış olması gerekmektedir.

3. İş Başı Eğitim ve Mesleki Eğitim Kurs programlarına başvuracak kişiler İşverenin akrabası veya eşi olmaması gerekmekte.

4. İş Başı Eğitim ve Mesleki Eğitim Kurs programlarına başvuracak kişiler Her hangi bir kurumda Emekli olmaması gerekiyor.

5. İş Başı Eğitim ve Mesleki Eğitim Kurs programlarına başvuracak kişiler Program başlamadan bir önceki tarihlerden 3 aylık dönemlerde olarak programlara başvuran bütün aday işverenin çalışanı olmaması gerekmekte.

6. İş Başı Eğitim ve Mesleki Eğitim Kurs programlarına başvuracak kişiler Programların başlangıçlarından bir önceki aylarda sigorta primi yatırılmamış olması gerekmekte.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (3)
Hörü bakkal 5 ay önce
Antalya varmı
Bjk 5 ay önce
Burda olsa adamlar parayı cebe atıyor ve bu durumda hiç kimse hakkını savunamiyor
Sima 5 ay önce
İlginize tesekuler. Başvurularını yapacağım.ihtiyacim olduğu dönemde gördüğüm bı duyuru.