8000 Polis Alımı İçin Başvuruları Başladı

Polis olmak istemekte olan gençlerin beklemekte olduğu 27. Dönem POMEM polis alımı başvuruları bugün başladı. 6400 adet lisans mezunu olmak kaydı ile ve 1600 adet önlisans mezunu olmak kaydı ile 8000 polis alımı yapılacak.

Kamu Personeli Alımı 08.12.2020, 10:27 08.12.2020, 22:36
8000 Polis Alımı İçin Başvuruları Başladı

8000 Polis Alımı İçin Başvuruları Başladı

Polis olmak istemekte olan gençlerin beklemekte olduğu 27. Dönem POMEM polis alımı başvuruları bugün başladı. 6400 adet lisans mezunu olmak kaydı ile ve 1600 adet önlisans mezunu olmak kaydı ile 8000 polis alımı yapılacak.

POMEM polis alımı için başvuru yapmak isteyen kişiler Halk bankasına 150 liralık ücreti Halkbank Gölbaşı Şubesi / ANKARA “27. Dönem POMEM Giriş Sınavı” isimli hesaba yatırmaları gerekiyor.

Bu hesaba para yatırma işleminden sonra dekont alınacak ve saklanacak.

Daha sonra adaylar aşağıda bulunan link üzerinden başvurusunu yapıp tamamlayacaktır.

https://ais.pa.edu.tr/

6400 lisans mezunu kişilerin içinden

5440 erkek

960 kadın olmak üzere polis alımı olacak

1600 önlisans mezunu olan kişilerin içinden

1360 erkek

240 kadın polis alımı olacak.

BAŞVURU BİLGİLERİ

Polis alımı için son başvuru tarihi 21.12.2020 tarihinde son bulacaktır.

Başvuru yapmak isteyen kişilerin https://www.pa.edu.tr adresi üzerinden başvuru yapmaları gerekiyor.

Başvuru kılavuzunu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

https://www.pa.edu.tr/Upload/editor/files/Son%20basvuru%20k%C4%B1lavuzu.pdf

LİSE MEZUNU KİŞİLER BAŞVURU YAPABİLİR Mİ?

POMEM polis alımı işlemi lisans mezunu ve ön lisans mezunları içinden yapılacaktır. Lise mezunları polis alımına başvuru yapamaz.

KPSS ŞARTI NEDİR?

POMEM polis memuru alımı işleminde KPSS şartı olarak Lisans mezunları için 60 puan şartı, ön lisans mezunu olanlar için 65 puan şartı bulunuyor.

YAŞ ŞARTI

18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılmış olan yaş düzenleme işlemlerinde, düzenleme işleminden önceki yaş dikkate alınmak şartı ile, sınav işlemlerinin yapılacağı yılın 1 Ocak tarihi itibariyle erkek ve kadın bütün adaylar için 30 yaşından gün almamış olması gerekiyor.

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. POMEM başvuru Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. POMEM başvuru Alımı ilanına başvuracak tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. POMEM başvuru Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. POMEM başvuru Alımı ilanına başvuracak tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. POMEM başvuru Alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. POMEM başvuru Alımı ilanına başvuracak tüm adayların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. POMEM başvuru Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir.

8. POMEM başvuru alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü gerekmektedir.

9. POMEM başvuru alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Kamu kurumlarında çalışılan süreler için çalıştıkları kurumdan alınacak belge gerekmektedir.

10. POMEM başvuru alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Fotoğraflı öz geçmiş gerekmektedir.

11. POMEM başvuru alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Genel şartlar başlığında belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge gerekmektedir.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 - POMEM başvuru alımı ilanına başvuracak Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

2 - POMEM başvuru alımı ilanına başvuracak kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir.

3 - POMEM başvuru alımı ilanına başvuracak affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Sinan bici 5 ay önce
Işe Ihtiyacim var
Daha öncede çalıştım