8000 Polis Alımı İçin Başvuru Kılavuzunu Yayınladı

Polis olmak isteyen vatandaşların sabırsızlıkla beklemiş olduğu 27. Dönem Pomem polis alımı için ilan Resmi Gazete tarafından bugünkü sayısında yayınlanmış durumda. 6400 lisans mezunu olmak şartı ile ve 1600 önlisans mezunu olmak şartı ile 8000 polis alımı yapılacaktır.

Kamu Personeli Alımı 01.12.2020, 14:00 02.12.2020, 08:45
8000 Polis Alımı İçin Başvuru Kılavuzunu Yayınladı

8000 Polis Alımı İçin Başvuru Kılavuzunu Yayınladı

Polis olmak isteyen vatandaşların sabırsızlıkla beklemiş olduğu 27. Dönem Pomem polis alımı için ilan Resmi Gazete tarafından bugünkü sayısında yayınlanmış durumda. 6400 lisans mezunu olmak şartı ile ve 1600 önlisans mezunu olmak şartı ile 8000 polis alımı yapılacaktır.

6400 lisans mezunu kişilerin içinden 5440 erkek ve 960 kadın olmak üzere polis alımı yapılacak.

1600 önlisans mezunu olan kişilerin içinden 1360 erkek ve 240 kadın polis alımı yapılacak.

BAŞVURU BİLGİLERİ

Polis alımı için başvurular 08.12.2020 tarihinde başlayacak ve 21.12.2020 tarihinde son bulacaktır.

Başvuru yapmak isteyen kişilerin https://www.pa.edu.tr adresi üzerinden başvuru yapmaları gerekiyor.

Başvuru kılavuzunu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

https://www.pa.edu.tr/Upload/editor/files/Son%20basvuru%20k%C4%B1lavuzu.pdf

LİSE MEZUNU KİŞİLER BAŞVURU YAPABİLİR Mİ?

POMEM polis alımı işlemi lisans mezunu ve ön lisans mezunları içinden yapılacaktır. Lise mezunları polis alımına başvuru yapamaz.

KPSS ŞARTI NEDİR?

POMEM polis memuru alımı işleminde KPSS şartı olarak Lisans mezunları için 60 puan şartı, ön lisans mezunu olanlar için 65 puan şartı bulunuyor.

YAŞ ŞARTI

18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılmış olan yaş düzenleme işlemlerinde, düzenleme işleminden önceki yaş dikkate alınmak şartı ile, sınav işlemlerinin yapılacağı yılın 1 Ocak tarihi itibariyle erkek ve kadın bütün adaylar için 30 yaşından gün almamış olması gerekiyor.

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. POMEM polis memuru Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. POMEM polis memuru Alımı ilanına başvuracak tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. POMEM polis memuru Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. POMEM polis memuru Alımı ilanına başvuracak tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. POMEM polis memuru Alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. POMEM polis memuru Alımı ilanına başvuracak tüm adayların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. POMEM polis memuru Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir.

8. POMEM polis memuru alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü gerekmektedir.

9. POMEM polis memuru alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Kamu kurumlarında çalışılan süreler için çalıştıkları kurumdan alınacak belge gerekmektedir.

10. POMEM polis memuru alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Fotoğraflı öz geçmiş gerekmektedir.

11. POMEM polis memuru alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Genel şartlar başlığında belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge gerekmektedir.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 - POMEM polis memuru alımı ilanına başvuracak Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

2 - POMEM polis memuru alımı ilanına başvuracak kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir.

3 - POMEM polis memuru alımı ilanına başvuracak affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)