8000 Polis Alımı Gerçekleştirilecek

Türkiye genelinde polis alımı yapılması için personel alımı ilanı yayınlandı. 6400 kişilik lisans mezunu ve 1600 kişilik önlisans mezunu olmak şartı ile 8000 polis alımı gerçekleştirilecektir.

Kamu Personeli Alımı 19.12.2020, 11:03 20.12.2020, 10:21
8000 Polis Alımı Gerçekleştirilecek

8000 Polis Alımı Gerçekleştirilecek

Türkiye genelinde polis alımı yapılması için personel alımı ilanı yayınlandı. 6400 kişilik lisans mezunu ve 1600 kişilik önlisans mezunu olmak şartı ile 8000 polis alımı gerçekleştirilecektir.

POMEM polis alımı için başvuru yapmak isteyen kişiler Halk bankasına 150 liralık ücreti Halkbank Gölbaşı Şubesi / ANKARA “27. Dönem POMEM Giriş Sınavı” isimli hesaba yatırmaları gerekiyor.

Bu hesaba para yatırma işleminden sonra dekont alınacak ve saklanacak.

Daha sonra adaylar aşağıda bulunan link üzerinden başvurusunu yapıp tamamlayacaktır.

https://ais.pa.edu.tr/

6400 lisans mezunu olan kişilerin içinden

5440 erkek polis alımı

960 kadın olmak üzere polis alımı yapılacak

1600 adet önlisans mezunu olan adayların içinden

1360 erkek polis alımı

240 kadın polis alımı gerçekleştirilecek.

BAŞVURU BİLGİLERİ

Polis alımı için son başvuru tarihi 21.12.2020 tarihinde son bulacaktır.

Başvuru yapmak isteyen kişilerin https://www.pa.edu.tr adresi üzerinden başvuru yapmaları gerekiyor.

Başvuru kılavuzunu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

https://www.pa.edu.tr/Upload/editor/files/Son%20basvuru%20k%C4%B1lavuzu.pdf

LİSE MEZUNU KİŞİLER BAŞVURU YAPABİLİR Mİ?

POMEM polis alımı işlemi lisans mezunu ve ön lisans mezunları içinden yapılacaktır. Lise mezunları polis alımına başvuru yapamaz.

KPSS ŞARTI NEDİR?

POMEM polis memuru alımı işleminde KPSS şartı olarak Lisans mezunları için 60 puan şartı, ön lisans mezunu olanlar için 65 puan şartı bulunuyor.

YAŞ ŞARTI

18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılmış olan yaş düzenleme işlemlerinde, düzenleme işleminden önceki yaş dikkate alınmak şartı ile, sınav işlemlerinin yapılacağı yılın 1 Ocak tarihi itibariyle erkek ve kadın bütün adaylar için 30 yaşından gün almamış olması gerekiyor.

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. Polis okuluna polis Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. Polis okuluna polis Alımı ilanına başvuracak tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. Polis okuluna polis Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. Polis okuluna polis Alımı ilanına başvuracak tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. Polis okuluna polis Alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. Polis okuluna polis Alımı ilanına başvuracak tüm adayların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. Polis okuluna polis Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir.

8. Polis okuluna polis alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü gerekmektedir.

9. Polis okuluna polis alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Kamu kurumlarında çalışılan süreler için çalıştıkları kurumdan alınacak belge gerekmektedir.

10. Polis okuluna polis alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Fotoğraflı öz geçmiş gerekmektedir.

11. Polis okuluna polis alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Genel şartlar başlığında belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge gerekmektedir.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 - Polis okuluna polis alımı ilanına başvuracak Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

2 - Polis okuluna polis alımı ilanına başvuracak kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir.

3 - Polis okuluna polis alımı ilanına başvuracak affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)