8000 Polis Alımı Duyurusu Yayınlandı

Polis alımı için personel alımı ilanı yayınlandı. Yayınlanan ilanlarda 27. dönem POMEM için bay ve bayan en az ön lisans mezunu olmak şartı ile 8000 polis alımı yapılacağı açıklandı.

Kamu Personeli Alımı 28.11.2020, 20:37 01.12.2020, 14:04
8000 Polis Alımı Duyurusu Yayınlandı

8000 Polis Alımı Duyurusu Yayınlandı

Polis alımı için personel alımı ilanı yayınlandı. Yayınlanan ilanlarda 27. dönem POMEM için bay ve bayan en az ön lisans mezunu olmak şartı ile 8000 polis alımı yapılacağı açıklandı.

POLİS ALIMI DUYURUSU

 6.400 lisans mezunu ve 1.600 önlisans mezunu olmak üzere 8000 polis alımı yapılacak.

Polis Akademisi üzerinden gerçekleştirilen açıklamalara göre, 6.400 lisans mezunu, 1.600 önlisans mezunu olmak şartı ile toplam olarak 8.000 öğrenci alımı gerçekleştirilecek.

Polis Akademisine bağlı olan Polis Meslek Eğitim Merkezlerine önlisans mezunu, lisans mezunu veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş olan yurt dışında bulunan yükseköğretim okullarından mezun olmuş 6.400 lisans mezunu 5.440 erkek olmak ve 960 kadın olmak, 1.600 önlisans mezunu 1.360 erkek olmak ve 240 kadın olmak üzere toplam olarak 8.000 öğrenci alımı gerçekleştirilecektir.

Polis Alımınaa ait kanunlar ve sınav takvimi önümüzdeki haftalarda Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesi olan www.pa.edu.tr üzerinden açıklanacaktır.

LİSE MEZUNLARI BAŞVURU YAPABİLİR Mİ?

POMEM polis alımı lisans mezunu ve ön lisans mezunları içinden yapılacak. Lise mezunları POMEM alımına başvuru gerçekleştiremez.

KPSS ŞARTI NEDİR?

POMEM polis memuru alımlarında KPSS şartı ise Lisans mezunları için 60, ön lisans mezunları için 65 olarak belirlenir.

YAŞ ŞARTI NEDİR

18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılılmış olan yaş düzenlemelerinde, düzenlemeden önceki yaş dikkate alınmak kaydı ile, sınavların yapılacağı yılın 1 Ocak tarihleri itibariyle erkek ve kadın tüm adaylar için 30 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. Polis alımı için personel Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. Polis alımı için personel Alımı ilanına başvuracak tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. Polis alımı için personel Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. Polis alımı için personel Alımı ilanına başvuracak tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. Polis alımı için personel Alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. Polis alımı için personel Alımı ilanına başvuracak tüm adayların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. Polis alımı için personel Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir.

8. Polis alımı için personel alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü gerekmektedir.

9. Polis alımı için personel alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Kamu kurumlarında çalışılan süreler için çalıştıkları kurumdan alınacak belge gerekmektedir.

10. Polis alımı için personel alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Fotoğraflı öz geçmiş gerekmektedir.

11. Polis alımı için personel alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Genel şartlar başlığında belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge gerekmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Elif 6 ay önce
Yas sınırı esnetil sin lutfen