8 Bin Bekçi Alımı Başvuruları Sona Eriyor

Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan personel alımı ilanında 8 bin bekçi alımı yapılacağı açıklandı.

Kamu Personeli Alımı 01.04.2019, 09:25 01.04.2019, 11:56
8 Bin Bekçi Alımı Başvuruları Sona Eriyor

Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden personel alımı ilanı yayınladı. Yayınlanan ilana göre 8 bin erkek çarşı ve mahalle bekçisi alımı yapılacak.

Başvuru yapacak olan adaylar için dikkat edilmesi gereken nokta son başvuru tarihidir. 8 bin bekçi alımında başvurular 1 Nisan 2019 tarihinde sona eriyor. Adayların bu tarihe kadar başvurularını Polis Akademisi resmi internet sitesi üzerinden online olarak yapmaları gerekmektedir.

2019/1 çarşı ve mahalle bekçisi alımı için adaylarda aranan şartlar arasında; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, en az lise ve dengi okul mezunu olmak, en az 167 cm boyunda olmak, beden kitle indeksi 18-27 arasında olmak, askerlik ödevini bitirmiş olmak olarak belirtilmiştir.

Ayrıca adayların başvuru yaptığı il sınırları içerisinde en az bir yıl ikamet ediyor olması, 18 Mart 2001 tarihi ve öncesi ile 18 Mart 1989 tarihi ve sonrasında doğmuş olması, anayasal düzenin işleyişine karşı herhangi bir suç işlememiş olması, memuriyete engel bir hali bulunmaması, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olması da adaylarda aranan şartlar arasında yer almaktadır.

8 bin bekçi alımı ilan metninin tamamına ulaşmak için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
ali yılmaz 2 yıl önce
bekçi lik