7 Bin TL Maaşlı 2.500 İşçi Aranıyor

Covid-19 Dünyayı etkisi altındayken Ülkemizdeki işçilerde etkilediğinden Karadeniz Bölgesinde karantina uygulandığından işçi ihtiyaçları karşılanamamaktadır. Bu nedenle 7 Bin TL maaşla 2.500 işçi aranmaktadır. İşte tüm detaylarıyla haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 04.05.2020, 01:11 22.06.2020, 21:47
7 Bin TL Maaşlı 2.500 İşçi Aranıyor

Koronavirüs etkileri buna ilaveten tedbirle ve karantinalar nedeniyle ve ülkeye giriş ve çıkışların kapatılması Karadeniz bölgesinde işçi açığı hat safhaya gelmiştir. Bu nedenle yabancı uyruklu işçilerin girişi imkânsız olduğundan dolayı çay hasadının yaklaşması üreticileri derin derin düşündürüyor.

Çay üreticileri bu nedenle bir proje üreterek ( Çayımız Tarlada Kalmasın) kapsamında sosyal güvence, maaş ve diğer sosyal haklar karşılığında toplamda 7 Bin TL bulan maaşla 2.500 işçi aranmaktadır. Doğu Karatenizdeki şehirler Giresun, Rize, Trabzon ve Artvin illerinde 850 bin dekarlık alanda yaş çay üreticilerinin Koronavirüs tedbirlerinden dolayı yaklaşık 1 milyon 200 bin üretici, işçilerin bulunamadığı zaman binlerce hektar çayımız tarlalarda kalacak.

Bu anlamda Rize Valiliği ile Kaymakamlıklar, Belediyeler, Ziraat Odaları ile diğer temsilciler toplantı üzerine toplantılar yaparak yol haritası belirlemeye çalışmaktadır. İşçi arayan üreticiler acilen 2.500 işçiye ihtiyaçları olduğu ve şehirlerden gelecek işçileri kabul edeceklerini duyurdu.

Koronavirüs yasaklarının ve karantina uygulamalarının kalkması halinde işçi sıkıntılarının olmadığı dışarıdan gelecek işçilerin kabulü ile yaş çay üretiminin kaldığı yerden devam edileceğini duyurulmuştur.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (5)
Peki bu dışarıdan gelecekler için kalmak için yer olacak mi ve nasıl bir başvuru yapabiliriz 1 yıl önce
Peki bu dışarıdan gelecekler için kalmak için yer olacak mi ve nasıl bir başvuru yapabiliriz
Muhsin 1 yıl önce
Bilgi ala bilimiyim
Ahmet kebabcıoğlu 1 yıl önce
Nasıl ulaşabiliriz size 05078172810 görüşelim 28 yaşındayım
Rizeli 1 yıl önce
Çay toplamasını bilen kişiler alınacakm diye de açıklama olması lazımdı bu haberde,arkadaşlar alınacak kişilerin ,çay toplamasını bilen kişiler olacak.Çay toplamasını bilmeyen bir vatandaşı ne yapsın müstahsil,hamallık işi değil bu,becerisi olmayan yapamaz.
Nazım 1 yıl önce
İletişim bilgileri yok. Detaylı bilgi yok nasıl olacak