6.409 İşçi Alımında Takvim Değişti

Sağlık Bakanlığı 6.409 işçi alımı için sınav takvimini değiştirdi ve sözlü sınav açıklanma tarihini 2 Nisan olarak duyurdu.

Kamu Personeli Alımı 31.01.2019, 18:35 01.02.2019, 00:55
6.409 İşçi Alımında Takvim Değişti

3 Ay Gecikecek
Geçtiğimiz haftalarda ilan edilen 6.409 işçi alımı için başvurular alınmış ve sözlü sınavlar da yapılmıştı. Eski takvime göre 31 Ocak tarihinde sonuçlar açıklanacaktı. Ancak takvimde değişikliğe gidildi ve sözlü sınav açıklanma tarihi 2 Nisan 2019 olarak belirlendi. Buna göre sözlü sınavın açıklanması 3 ay gecikmeli olacak. 

Sonuçlara İtiraz 
Açıklanan yeni takvimde sözlü sınav sonuçlarına itiraz tarihleri 3 ile 5 Nisan tarihleri arası olarak belirlendi. Yapılan bu itirazlar 8-10 Nisan tarihleri arasında incelenecek ve karara bağlanacak. Böylelikle kesin listeler belirlenmiş olacak. Kesin olarak kazanan adaylar, ilgili belgeleri kurye yoluyla 11-16 Nisan arasında teslim edeceklerdir. Bu aşamadan sonra işçiler görevlerine en kısa süre içerisinde başlamış olacak.

Sözlü sınav sonuçlarının açıklanması normal şartlar altında sınav yapıldıktan bir gün sonra gerçekleştirilecekti. Sınav sonuçlarının açıklanması için 1 gün yeterli iken şimdi 3 aylık bir süre verildi. Bunun nedeni adaylar tarafından merak ediliyor. Zira bu durum adayların 3 ay gecikmeli olarak işe başlamaları anlamına geliyor. Bu da asgari ücret üzerinden hesaplayacak olursak en az 6 bin liralık bir kayıp demektir. Sınav sonucunu bekleyen işçi adayları daha kısa süre içerisinde açıklanmasını talep ediyorlar.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (4)
A 2 yıl önce
Saglıkçilar mezunlar içinde alım olsun
Hurşit körlek 2 yıl önce
Hayırlı olsun inşAllah
Aaa 2 yıl önce
Sağlıkçı niye sınav açmıyorsunuz ftr mezunlari ne olacak yeter bu kadar alimlar yeter yeter artik
Lamih Çakmak 2 yıl önce
Ilk okula mezunu