6000 İnfaz Koruma Memuru Alımı Geliyor

Adalet Bakanlığı Cezaevi Tevkifevleri birimlerine en az lise mezunu olmak şartı ile 6 bin infaz koruma memuru alımı yapılması bekleniyor. Adalet bakanı Gül konu ile ilgili olarak yapmış olduğu açıklamalarda ilanın bu ay yayınlanacağını belirtti.

Kamu Personeli Alımı 08.01.2021, 20:10 12.01.2021, 00:02
6000 İnfaz Koruma Memuru Alımı Geliyor

6000 İnfaz Koruma Memuru Alımı Geliyor

Adalet Bakanlığı Cezaevi Tevkifevleri birimlerine en az lise mezunu olmak şartı ile 6 bin infaz koruma memuru alımı yapılması bekleniyor. Adalet bakanı Gül konu ile ilgili olarak yapmış olduğu açıklamalarda ilanın bu ay yayınlanacağını belirtti.

BAKAN GÜL'ÜN AÇIKLAMALARI

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül gerçekleştirmiş olduğu açıklamalarda, “İnsan kaynakları olarak kapasitemizin güçlendirilebilmesi amacı ile yürütmekte olduğumuz çalışmalarımız yeni yıl ile birlikte hız kesmeden devam edecektir.

Bu aylarda sözleşmeli olarak personel alımı ve sürekli işçi alımı ilanlarını duyurarak, 2021 yılı içinde göreve başlamalarını temin edeceğiz.

Siz vatandaşlarımızın ihtiyaç ve beklentilerini dikkate almakta olan bir personel alımı rejimini önemsiyoruz.” İfadelerini kullandı.

EN AZ 6000 İKM ALIMI BEKLENİYOR

Geçen sene 2020 yılında yapılması beklenmekte olan infaz koruma memuru alımı bu seneye sarkmış durumda. En az lise mezunu kişiler arasından yapılacak olan infaz koruma memuru alımlarında en az 6000 kişinin istihdam edilmesi bekleniyor.

Aşağıda bulunan Youtube kanalımıza ait videoyu izleyerek daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

ALIM YAPILDIĞI TAKDİRDE BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR

1 - 6000 İnfaz Koruma ilanına başvuracak kişilerin Türk vatandaşı olması gerekiyor.

2 -6000 İnfaz Koruma ilanına başvuracak adayların kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekiyor.

3 -6000 İnfaz Koruma ilanına başvuracak yüm bay ve bayanların affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

4 - 6000 İnfaz Koruma ilanına başvuru işlemi yapacak olan kişilerin Anayasal düzenleri yıkmaya çalışmak ve bu düzenin işleyişini engellemeye karşı suçlar işlememiş olmak.

5 -6000 İnfaz Koruma ilanına başvuracak bütün adayların ilan edilmiş olan kadrolar için aranmış diğer başvuru şartlarını taşıması gerekmektedir.

6 -6000 İnfaz Koruma ilanına başvuracak kişilerin ilan edilmiş olan unvanlar için mezun olunmuş okul nedeni ile öğrenim ve eğitim şartını taşımak gerekmektedir.

7 -6000 İnfaz Koruma ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm kişilerin Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak

8 - 6000 İnfaz Koruma ilanına başvuracak bütün bay ve bayan vatandaşların kişilerin Terör örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

9 - 6000 İnfaz Koruma ilanına başvuracak bütün kişilerin Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış olmak.

10 - 6000 İnfaz Koruma ilanına başvuracak tüm kişilerin terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak..

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. 6000 İnfaz Koruma ilanına başvuru yapacak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. 6000 İnfaz Koruma ilanına başvuru işleminden bulunan tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. 6000 İnfaz Koruma ilanına başvurmak isteyen tüm kişilerin Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. 6000 İnfaz Koruma ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. 6000 İnfaz Koruma ilanına başvuracak bütün bay ve bayan adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. 6000 İnfaz Koruma ilanına başvuracak tüm insanların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Alattin 3 ay önce
Kpssp94 60 olsun☹☹☹☹
ozge 3 ay önce
60 puan olmuyo degil mi alimlarda