60 Ve 70 KPSS Puanı ile Memur Alımı Yapan Kamu Kurumları

Kamu Personel Seçme Sınavı ön lisans sınavları dahilinde çok önemli günler gelmiş durumda. KPSS Sonuçlarının açıklama günleri gelince İnsanlar, almış bulundukları puanlar ile birlikte başvuru işlemi yapabilecekleri kamu kurumlarını ve memur alımı işlemleri için araştırmalara başlamış bulunmakta.

Kamu Personeli Alımı 28.11.2020, 00:00 30.11.2020, 13:27
60 Ve 70 KPSS Puanı ile Memur Alımı Yapan Kamu Kurumları

60 Ve 70 KPSS Puanı ile Memur Alımı Yapan Kamu Kurumları

Kamu Personel Seçme Sınavı ön lisans sınavları dahilinde çok önemli günler gelmiş durumda. KPSS Sonuçlarının açıklama günleri gelince İnsanlar, almış bulundukları puanlar ile birlikte başvuru işlemi yapabilecekleri kamu kurumlarını ve memur alımı işlemleri için araştırmalara başlamış bulunmakta.

Ön lisans adayları için KPSS sonuçları açıklanmakta. ÖSYM merkezinin sonuçları açıklaması beklenmekte iken tüm İnsanlar, almış bulundukları puanlar ile hangi devlet kurumlarına başvuru işlemi yapabileceklerini araştırmakta.

60 VE 70 ÖN LİSANS KPSS PUANLARI İLE BAŞVURU YAPILACAK MEMUR KADROLARI

60 ve 70 puan aralığında KPSS puanı almış olan bütün adaylar memur alımı işlemleri için biraz zorlanacak durumdadır.

Bu 60-70 KPSS puan arasında memur alımı işlemleri biraz zor olmakta. KPSS sınavlarından bu düzeyde puan almış olan bütün bay ve bayan adaylar, üniversitelerin kendi birimlerine ve üniversitelere bağlı bulunmakta olan hastanelerinde KPSS puan şartı bildirilmeden en az 60-70 arası KPSS puan şartı ile yapılmakta olan personel alımı işlemlerine başvuru işlemi yapabilecektir.

Diğer yandan 60 ve 70 KPSS puan arası ile bir takım belediye başkanlıkları memur alımı, zabıta alımı, itfaiye eri alımı işlemi yapıyor.

Belediye başkanlıkları yapmış oldukları ilanlarında KPSS puan şartlarını belediye başkanlıkları kendileri belirlemekte. Yani belediye başkanlıkları isterlerse 60 puan yapıyor isterlerse 700 puan yapıyor.

Adaylar yayınlanmış olan bu tür memur alımı ilanlarına da başvuru işlemi yapabiliyor. Örneğin Diyanet İşleri başkanlığı 50 KPSS puan şartı ile memur alımı işlemi yapmakta.

Diğer yandan Jandarma Kurumu ve MSB kurumu memur alımı ilanlarında KPSS puan sınırı istemeyebilir veyahut 50 puan isteyebilir.

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. 60-70 puan arasında memur Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. 60-70 puan arasında memur Alımı ilanına başvuracak tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. 60-70 puan arasında memur Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. 60-70 puan arasında memur Alımı ilanına başvuracak tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. 60-70 puan arasında memur Alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. 60-70 puan arasında memur Alımı ilanına başvuracak tüm adayların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. 60-70 puan arasında memur Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir.

8. 60-70 puan arasında memur alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü gerekmektedir.

9. 60-70 puan arasında memur alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Kamu kurumlarında çalışılan süreler için çalıştıkları kurumdan alınacak belge gerekmektedir.

10. 60-70 puan arasında memur alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Fotoğraflı öz geçmiş gerekmektedir.

11. 60-70 puan arasında memur alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Genel şartlar başlığında belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge gerekmektedir.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 - 60-70 puan arasında memur alımı ilanına başvuracak Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

2 - 60-70 puan arasında memur alımı ilanına başvuracak kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir.

3 - 60-70 puan arasında memur alımı ilanına başvuracak affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Xxxx xx 5 ay önce
Vayý anasınııı çoooökkk aydınlandımmmm