55 Ve 70 KPSS Puanı Arası Memur Alımı Yapan Devlet Kurumları

KPSS ön lisans sınavları için önemli günler geldi. Sonuç açıklama günleri gelince bütün kişiler, almış oldukları puanlar ile başvuru işlemi yapabilecekleri memur alımı ilanlarını araştırmaya başlamış durumda.

Kamu Personeli Alımı 29.11.2020, 00:00 01.12.2020, 10:08
55 Ve 70 KPSS Puanı Arası Memur Alımı Yapan Devlet Kurumları

55 Ve 70 KPSS Puanı Arası Memur Alımı Yapan Devlet Kurumları

KPSS ön lisans sınavları için önemli günler geldi. Sonuç açıklama günleri gelince bütün kişiler, almış oldukları puanlar ile başvuru işlemi yapabilecekleri memur alımı ilanlarını araştırmaya başlamış durumda.

55 VE 70 PUANI İLE ÖN LİSANS KPSS BAŞVURU YAPILACAK KAMU KURUMLARI

55 ve 70 KPSS puanı arasında puan almış olan bütün alan adaylar memur alımları için biraz zorlanabilir.

KPSS sınavlarından bu aralıkta puan almış bütün adaylar, üniversitelerin ve üniversitelere bağlı bulunan hastanelerinin KPSS puan sınırları bulunmadan en az 50-70 KPSS puan aralığı ile yapılmış olan personel alımı ilanlarına başvuru işlemi yapabilecektir.

50-70 KPSS puanları şartı ile Türkiye genelinde bazı belediyeler memur alımı, zabıta alımı, itfaiye eri alımı işlemi yapmaktadır.

Ayrıca Belediye başkanlıklarının ilanlarında KPSS puan sınırlarını belediye başkanlıkları kendi belirliyor.

Yani belediye başkanlıkları isterse KPSS puanını 50 yapıyor isterse 700 puan şartı istemekte.

Diyanet İşleri başkanlığı 50 KPSS puan şartı ile memur alımı yapabilir.

Jandarma Komutanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı gibi kurumlar devlet memuru alımı işlemlerinde KPSS puan sınırı istemez veya en düşük 50 KPSS puanı ister.

POLİS ALIMI PUAN ŞARTLARI

POMEM polis alımı işlemlerinde 65 KPSS puanı şartı ile polis alımı yapıyor.

KPSS sınavlarından en az 65 puan almış olan bütün bay ve bayan adaylar, yapılacak olan POMEM polis alımı ilanlarına başvuru yapabilirler.

Nüfus Müdürlükleri en az 60 KPSS puanı şartı ile memur alımı ilanlarına da başvuru işlemi yapılabilir.

112 acil servis kurumlarında genelde en az 60 KPSS puan şartı ile personel alımı yapıyor.

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. 60-70 puan arasında memur Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. 55 ve 70 puan aralığı memur Alımı ilanına başvuracak tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. 55 ve 70 puan aralığı memur Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. 55 ve 70 puan aralığı memur Alımı ilanına başvuracak tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. 55 ve 70 puan aralığı memur Alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. 55 ve 70 puan aralığı memur Alımı ilanına başvuracak tüm adayların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. 55 ve 70 puan aralığı memur Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir.

8. 55 ve 70 puan aralığı memur alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü gerekmektedir.

9. 55 ve 70 puan aralığı memur alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Kamu kurumlarında çalışılan süreler için çalıştıkları kurumdan alınacak belge gerekmektedir.

10. 55 ve 70 puan aralığı memur alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Fotoğraflı öz geçmiş gerekmektedir.

11. 55 ve 70 puan aralığı memur alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Genel şartlar başlığında belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge gerekmektedir.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 - 55 ve 70 puan aralığı memur alımı ilanına başvuracak Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

2 - 55 ve 70 puan aralığı memur alımı ilanına başvuracak kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir.

3 - 55 ve 70 puan aralığı memur alımı ilanına başvuracak affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)