55 Ve 59 KPSS Puanı ile Memur Alımı Yapan Kurumlar

Kamu Personel Seçme Sınavı ön lisans sınavları için önemli günler geldi. Sonuçların açıklama günü gelince kişiler, almış oldukları puan ile başvuru işlemi yapabilecekleri kamu kurumu ilanlarını, memur alımı için araştırmalara başlamış durumda.

Kamu Personeli Alımı 26.11.2020, 14:37 01.12.2020, 00:19
55 Ve 59 KPSS Puanı ile Memur Alımı Yapan Kurumlar

55 Ve 59 KPSS Puanı ile Memur Alımı Yapan Kurumlar

Kamu Personel Seçme Sınavı ön lisans sınavları için önemli günler geldi. Sonuçların açıklama günü gelince kişiler, almış oldukları puan ile başvuru işlemi yapabilecekleri kamu kurumu ilanlarını, memur alımı için araştırmalara başlamış durumda.

Ön lisans KPSS sonuçları açıklanıyor. ÖSYM başkanlığının sonuçları açıklaması bekleniyor iken tüm kişiler, almış oldukları puanlar ile hangi kamu kurumlarına başvuru yapabileceklerini araştırmakta. 

55-59 ÖN LİSANS KPSS PUANLARI İLE BAŞVURU YAPILACAK MEMUR KADROLARI

55 ve 59 aralığında KPSS puanı almış olan kişiler memur alımları için biraz zorlanacak durumda. 

Bu 55-59 puan aralığında memur alımları biraz zor oluyor. KPSS sınavlarından bu aralıkta puan almış olan adaylar, üniversitelerin ve üniversitelere bağlı bulunan hastanelerinin KPSS puan şartı olmadan en az 50-55 KPSS puan şartı ile yapılmış olan personel alımlarına başvuru işlemi yapabilecektir. 

Diğer taraftan 50 ve 55 KPSS puan aralığı ile bazı belediyeler memur alımı, zabıta alımı, itfaiye eri alımı yapıyor. 

Belediye başkanlıkları ilanlarında KPSS puan şartını belediye başkanlıkları kendi belirlemekte. Yani belediyeler isterse 50 puan yapıyor isterse 80 puan istiyor. 

Adaylar bu tür ilanlara da başvuru yapabiliyor. Diyanet İşleri başkanlığı 50 KPSS ile memur alımı yapmakta. Diğer taraftan Jandarma ve MSB de memur alımı işlemlerinden KPSS puan sınırı istemeyebilir veya 50 puan ister. 

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. 55-59 puan aralığında memur Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. 55-59 puan aralığında memur Alımı ilanına başvuracak tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. 55-59 puan aralığında memur Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. 55-59 puan aralığında memur Alımı ilanına başvuracak tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. 55-59 puan aralığında memur Alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. 55-59 puan aralığında memur Alımı ilanına başvuracak tüm adayların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. 55-59 puan aralığında memur Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir.

8. 55-59 puan aralığında memur alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü gerekmektedir.

9. 55-59 puan aralığında memur alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Kamu kurumlarında çalışılan süreler için çalıştıkları kurumdan alınacak belge gerekmektedir.

10. 55-59 puan aralığında memur alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Fotoğraflı öz geçmiş gerekmektedir.

11. 55-59 puan aralığında memur alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Genel şartlar başlığında belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge gerekmektedir.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 - 55-59 puan aralığında memur alımı ilanına başvuracak Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

2 - 55-59 puan aralığında memur alımı ilanına başvuracak kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir.

3 - 55-59 puan aralığında memur alımı ilanına başvuracak affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (3)
Hk 6 ay önce
Zabıta alimi55netle atanabilirmi
Ekrem Burkaş 6 ay önce
Önlisas mezunlarına hep puanlar yüksek tutuluyor
Sinan 6 ay önce
Yaaa alim var yazıyorsunuz bir saat haber okuyoruz aynı aynı aynı yazı şunu neden hemen başında sadete gelmiyorsunuz.insana ginay geliyo yaaa