5100 Personel Alımı İçin İlan Yayınlandı

Resmi Gazete üzerinden kamu personeli alımı için ilan yayınlandı. Yayınlanan ilanda Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere 5100 adet personel alımı gerçekleştirilecektir.

Kamu Personeli Alımı 08.10.2020, 20:36 11.10.2020, 00:30
5100 Personel Alımı İçin İlan Yayınlandı

5100 Personel Alımı İçin İlan Yayınlandı

Resmi Gazete üzerinden kamu personeli alımı için ilan yayınlandı. Yayınlanan ilanda Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere 5100 adet personel alımı gerçekleştirilecektir.

BAŞVURU BİLGİLERİ

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı ilanı başvuru tarihi 12 Ekim 2020 tarihinde başlayacak ve 27 Ekim 2020 tarihinde son bulacaktır.

KPSS 50 puan şartı istemektedir.

Başvuru işlemleri sinav.diyanet.gov.tr sitesi üzerinde yapılması zorunludur.

Resmi gazete linki aşağıdadır

https://www.ilan.gov.tr/ilan/677781/personel-alimi-akademik-kadro-ve-egitim-ilanlari/kamu-personel-alim-ve-sinavlari/diyanet-isleri-baskanligi-4-b-sozlesmeli-5100-personel-alacak

KİMLER BAŞVURABİLİR?

1. Diyanet İşleri başkanlığı personel alımı ilanına 657 sayılı Devlet Memur yasaları gereği 48 inci maddesi içinde belirtilen şartları taşımak gerekiyor.

2. Diyanet İşleri başkanlığı personel alımı ilanına, Diyanet İşleri başkanlığının Atama ve Yer Değiştirme Yasalarında yer almış olan ortak özellikleri taşımak gerekmekte.

3. Diyanet İşleri başkanlığı personel alımı ilanına göre unvan kadroları 20.10.2020 tarihleri itibariyle tabloda yer almakta olan öğrenim durumlarına sahip olmak gerekmekte.

5. Diyanet İşleri başkanlığı personel alımı ilanına adayların başvuru yapmak istediği unvanda görev yapmalarına mani bir bedensel engeli bulunmaması gerekmekte.

6. Diyanet İşleri başkanlığı personel alımı ilanına Kur’an kursu öğreticiliği için başvuran kişilerin bayan olması gerekmekte.

7. Diyanet İşleri başkanlığı personel alımı ilanına Hafız olma zorunluluğu bulunmakta.

8. Diyanet İşleri başkanlığı personel alımı ilanına halen Başkanlığımıza bağlı olan birimlerinde kadrolu ya da sözleşmeli olarak çalışıyor olmamak gerekiyor.

9. Diyanet İşleri başkanlığı personel alımı ilanına sadece bir kadro grubu için sınava müracaat edebilecektir.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 - Diyanet İşleri başkanlığı personel alımı ilanına Başvuracak olan tüm adayların Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

2 - Diyanet İşleri başkanlığı personel alımı ilanına Başvuracak olan tüm adayların kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir.

3 - Diyanet İşleri başkanlığı personel alımı ilanına Başvuracak olan tüm adayların affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

4 - Diyanet İşleri başkanlığı personel alımı ilanına Başvuracak olan tüm adayların Anayasal düzeni yıkmaya ve bu düzenin işleyişini engellemeye karşı suçlar işlememiş olmak gerekiyor.

5 - Diyanet İşleri başkanlığı personel alımı ilanına Başvuracak olan tüm adayların Hileli iflas suçu işlememiş olması gerekiyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)