50 Ve 59 KPSS Puanı ile Memur Alımı Yapan Kurumlar

Ön lisans KPSS sonuçları açıklanıyor. ÖSYM başkanlığının sonuçları açıklaması bekleniyor iken tüm kişiler, almış oldukları puanlar ile hangi kamu kurumlarına başvuru yapabileceklerini araştırmakta.

Kamu Personeli Alımı 07.12.2020, 00:00 08.12.2020, 10:30
50 Ve 59 KPSS Puanı ile Memur Alımı Yapan Kurumlar

50 Ve 59 KPSS Puanı ile Memur Alımı Yapan Kurumlar

Ön lisans KPSS sonuçları açıklanıyor. ÖSYM başkanlığının sonuçları açıklaması bekleniyor iken tüm kişiler, almış oldukları puanlar ile hangi kamu kurumlarına başvuru yapabileceklerini araştırmakta.

55-59 ÖN LİSANS KPSS PUANLARI İLE BAŞVURU YAPILACAK MEMUR ALIMLARI

55 ve 59 arasında KPSS puanı almış bulunan insanlar memur alımları için biraz zorlanacak durumda.

55-59 KPSS puan arasında memur alımları biraz zor olabiliyor. Fakat KPSS sınavlarından bu değerde puan almış olan bütün adaylar, kamu üniversitelerinin ve üniversitelere bağlı bulunmuş olan hastanelerinin KPSS puan şartı istenmeden ya da en az 50-55 KPSS puan şartları ile yapılmış olan personel alımlarına başvuru işlemi yapabilecektir.

Öte taraftan 50 veya 55 KPSS puanı ile Türkiye genelinde bazı belediyeler memur alımı, zabıta alımı, itfaiye eri alımı yapabilmekte.

Yayınlanan Belediye başkanlıkları personel alımı ilanlarında KPSS puan şartını belediye başkanlıkları kendileri belirlemekte. Yani belediye başkanlıkları isterse 50 puan yapıyor isterse 80 KPSS puanı şartı getiriyor.

Adaylar isterlerse bu tür personel alımı ilanlarına da başvuru yapabilmekte. Diyanet İşleri başkanlığı 50 KPSS puanı ile memur alımı gerçekleştirmekte. Öte taraftan Jandarma komutanlığı ve MSB de memur alımı işlemlerinden KPSS puan sınırı istemeyebilir veya 50 puan şartı isteyebilir.

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. 55 ve 59 puan arasında personel Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. 55 ve 59 puan arasında personel Alımı ilanına başvuracak tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. 55 ve 59 puan arasında personel Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. 55 ve 59 puan arasında personel Alımı ilanına başvuracak tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. 55 ve 59 puan arasında personel Alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. 55 ve 59 puan arasında personel Alımı ilanına başvuracak tüm adayların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. 55 ve 59 puan arasında personel Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir.

8. 55 ve 59 puan arasında personel alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü gerekmektedir.

9. 55 ve 59 puan arasında personel alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Kamu kurumlarında çalışılan süreler için çalıştıkları kurumdan alınacak belge gerekmektedir.

10. 55 ve 59 puan arasında personel alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Fotoğraflı öz geçmiş gerekmektedir.

11. 55 ve 59 puan arasında personel alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Genel şartlar başlığında belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge gerekmektedir.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 - 55 ve 59 puan arasında personel alımı ilanına başvuracak Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

2 - 555 ve 59 puan arasında personel alımı ilanına başvuracak kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir.

3 - 55 ve 59 puan arasında personel alımı ilanına başvuracak affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Safak 4 ay önce
Ön lisans sonuçları açıklanani nerdeyse bir ay olacak orta öğretimdir o
Sezer 4 ay önce
Adamı olanlar yerleşiyor