5 Bin Öğretmen Alımından Boş Kalan 2.858 Kişilik Kontenjana Atama Yapılacak

MEB tarafından yapılan 5 bin öğretmen alımında şartların sağlanamaması sebebiyle boş kalan 2.858 kişilik kontenjana atama yapılacak.

5 Bin Öğretmen Alımından Boş Kalan 2.858 Kişilik Kontenjana Atama Yapılacak

Başvuru Şartları

  • 2017-2018 eğitim öğretim öneminde ek ders ücreti karşılığında görev yapmış olmak,
  • SGK’dan emeklilik, yaşlılık, malullük aylığı almamak,
  • Bakanlığa bağlı resmi öğretim kurumlarında çalışma sebebiyle 540 gün sigorta primi ödemiş olmak,
  • Öğretmenliğe uygun yükseköğretim kurumundan mezun olmak ya da ortaöğretim alan öğretmenliği tezsiz yüksek lisans veya pedagojik formasyon eğitimleri almak,
  • KPSSP10 ve KPSSP121- KPSSP120 türlerinden 50 ve üzerinde puan almış olmak,
  • Öğretmenlikten ya da memurluktan çıkarma cezası almamış olmak…

Başvuru Usulü

Başvuru yapmak isteyen kişiler için 20 Eylül tarihinde başvurular alınmaya başlayacak ve son başvuru tarihi 26 Eylül olacak. Başvurular http://mebbis.meb.gov.tr ya da http://personel.meb.gov.tr adresinden yapılacaktır. Adaylar başvuru yaparken sınav merkezleri içinden en fazla 5 tercih yapacaktır. Başvurular elektronik olarak yapılacak ve il-ilçe müdürlükleri tarafından onaylanacaktır. Her aday sadece bir alana başvuru yapabilecektir. Adaylar elektronik başvurunun çıktısını alarak il-ilçe milli eğitim müdürlüklerine onaylatacaktır.

Türkçe, İlköğretim Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, lise Matematik Fizik, Kimya, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İngilizce, Rehberlik, Okul Öncesi ve Sınıf Öğretmenliği alanlarında öğretmen alımı yapılacaktır. Başvurular KPSS puan üstünlüğüne göre sıralanacaktır.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE