40 Bin öğretmen Ataması Yapılacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıkladı! Binlerce öğretmene atama müjdesi.

Kamu Personeli Alımı 09.07.2020, 14:25 12.07.2020, 19:06
40 Bin öğretmen Ataması Yapılacak

40 Bin öğretmen Ataması Yapılacak

Binlerce öğretmenin merakla beklediği atama müjdesi Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıkladı. Bakan Selçuk yaptığı açıklamada bu yıl 40 bin öğretmen alımı yapılacağını duyurdu. Ayrıca Bakan Selçuk, "Planı 31 Ağustos'a göre yaptık. Bazı hukuki süreçler, mali süreçler nedeniyle takvimi açıklamak zorundayız. Açıklayacağız ki herkes ona göre hazırlık yapacak." dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 31 Ağustos'ta okulların açılması ile ilgili açıklamalarda bulundu

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Bakan Selçuk okullar ne zaman açılacak? sorusuna ise, "Okulların açılacağı hafta ne olacağını kimse bilemez. bizim için birinci öncelik öğretmen ve öğrencilerimizin sağlığı. 31 Ağustos'ta açılacak derken bunu temenni ediyoruz. Sağlıklı bir durum oluşursa , şartlar elverişli olursa bu tarihte açacağız demek istiyoruz. Aylardır hazırlanıyoruz." diyerek cevap verdi.

BU SENE 40 BİN ÖĞRETMEN ALIYORUZ

Pedagojik formasyonun kaldırılmasının temel sebebi yüzbinlerce gencin, ihtiyaç olmayan alanlarda formasyon belgesine yüklü miktarlarda ücret ödeyerek formasyona sahip olmalarıyla ilgiliydi. Kim öğretmenlik sınavını kazanırsa biz ücretsiz vereceğiz. 20 bin kişi alırsak 20 bin kişiye, 40 bin kişi alırsak 40 bin kişiye vereceğiz. 2020'nin sonunda, gelecek yılın başında hayata geçmek üzere, elinde belgesi olan kişilerin hak kaybetmemesiyle bu projeyi de hayata geçirmiş olacağız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)