34 Şehirde Günlük 89 Lira İle İş Olanağı

İŞKUR üzerinden bizzat yayınlanmış olan iş başı eğitim ve Mesleki eğitim kurs alımı ilanlarında işçi alımı yapılacağı bildirildi. Gelecek dönemlere ait olarak İş sahibi ve meslek sahibi olmak isteyen bütün kişilere günlük 89 Türk Lirası ödeme yapılacağı belirtildi.

Kamu Personeli Alımı 16.11.2020, 19:30 17.11.2020, 11:54
34 Şehirde Günlük 89 Lira İle İş Olanağı

34 Şehirde Günlük 89 Lira İle İş Olanağı

İŞKUR üzerinden bizzat yayınlanmış olan iş başı eğitim ve Mesleki eğitim kurs alımı ilanlarında işçi alımı yapılacağı bildirildi. Gelecek dönemlere ait olarak İş sahibi ve meslek sahibi olmak isteyen bütün kişilere günlük 89 Türk Lirası ödeme yapılacağı belirtildi.

İŞKUR tarafından bizzat gerçekleştirilen İş Başı Eğitim ve Mesleki Eğitim Kurslarına başvuru işlemi gerçekleştirmek isteyen vatandaşların yapmak zorunda olduğu bazı görevleri ile alakalı önce eğitim alması zorunludur. İşbaşında alınacak olan bu eğitimler süresince tüm kişilere ödemeler İŞKUR tarafından gerçekleştirilecek.

Aşağıda yazılı olan link üzerinden başvuru işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru işlemini yapmadan önce İŞKUR sitesine şifreniz ile giriş yapmanız zorunludur.

https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.aspx

ÖNCE KURS SONRA İŞ SAHİBİ OLUNACAK

Başvuruları kabul edilen bütün adaylar önce kurs eğitimlerini tamamlamak zorundadır. Tahmini olarak 3 ay sürecek olan kursun hemen sonrasında işi öğrenmiş olan bütün bay ve bayan kişiler hem iş hem de meslek sahibi olmuş olacaklar.

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. İş Başı Eğitim Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. İş Başı Eğitim Alımı ilanına başvuracak tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. İş Başı Eğitim Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. İş Başı Eğitim Alımı ilanına başvuracak tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. İş Başı Eğitim Alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. İş Başı Eğitim Alımı ilanına başvuracak tüm adayların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. İş Başı Eğitim Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir.

8. İş Başı Eğitim alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü gerekmektedir.

9. İş Başı Eğitim alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Kamu kurumlarında çalışılan süreler için çalıştıkları kurumdan alınacak belge gerekmektedir.

10. İş Başı Eğitim alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Fotoğraflı öz geçmiş gerekmektedir.

11. İş Başı Eğitim alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Genel şartlar başlığında belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge gerekmektedir.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 - İş Başı Eğitim alımı ilanına başvuracak Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

2 - İş Başı Eğitim alımı ilanına başvuracak kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir.

3 - İş Başı Eğitim alımı ilanına başvuracak affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)