32 Bin Sağlık Personeli Alımı İçin Takvim Belli Oldu

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacak olan 32 bin personel alımı için takvim açıklandı, başvurular yarın başlıyor.

Kamu Personeli Alımı 25.03.2020, 20:11
32 Bin Sağlık Personeli Alımı İçin Takvim Belli Oldu

Kontenjan Dağılımı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın müjdesini verdiği personel alımı için takvim belli oldu. Sağlık Bakanlığı web sitesinde personel alımı için duyuru yayımlandı. Buna göre 18 bin sözleşmeli sağlık personeli ile 14 bin güvenlik ve temizlik işlerinde görev yapacak sürekli işçi alınacaktır. Alınan kişiler bakanlığın taşra teşkilatında görev yapacaktır.

Yapılan açıklamalara göre 11.000 Hemşire, 1.600 Ebe ve 4.687 Sağlık Teknisyeni veya Sağlık Teknikeri olmak üzere Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Biyolog, Odyolog, Çocuk Gelişimcisi, Diyetisyen, Fizyoterapist, İş ve Uğraşı Terapisti, Dil ve Konuşma Terapisti, Perfüzyonist ve Sağlık Fizikçisi unvanlarında sağlık personeli alımı yapılacaktır. Toplamda 18 bin personel alımı için başvurular yarın başlayacaktır. 

Başvuru Takvimi Açıklandı

Başvurular unvanlara göre farklılık gösterecektir. Sözleşmeli personel alımları KPSS puanı ile yapılacaktır. Bu nedenle personel alımı için ÖSYM üzerinden ilana çıkılacak ve başvurular alınacaktır. Tercih kılavuzu ÖSYM üzerinden 26 Mart tarihinde yani yarın yayınlanacaktır. Kılavuzun yayımlanması ile başvurular alınmaya başlayacaktır ve 1 Nisan 2020 tarihine kadar başvuru yapmak mümkündür. 

14 bin sürekli işçi alımı içinse İşkur üzerinden ilan yayınlanacak ve başvurular da İşkur üzerinden alınacaktır. 26 mart’ta başlayan başvurular 30 Mart’ta sona erecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (4)
Adsız 1 yıl önce
Yine yaş sınırı
Aysima 1 yıl önce
Yine yaş sınırı bu 35 den büyükler ne yapacak
Hamide 1 yıl önce
Sıtelere gırış yapılmıyoru baska nasıl basvuru yapıcaz uzun zamandır işsızım bu ıse ıhtıyacım var yardımcı olun lütfen
Oğuzhan 1 yıl önce
Kura günü belli mi