3000 Lira Ücret ile 38 Şehirde Personel Alımı

Türkiye İş Kurumu tarafından açıklanan iş ilanlarında mesleki eğitim ve İşbaşı eğitim kursları konusunda personel alımı yapılacağı görüldü. İş başı eğitim Kurslarına görevlendirilecek olan adaylar ilk önce 6 ay eğitim görecek. İş başı eğitim Kurslarında başarılı olan adaylar, kurs sonunda iş ve meslek sahibi olacak.

Kamu Personeli Alımı 01.08.2020, 12:11 02.08.2020, 21:38
3000 Lira Ücret ile 38 Şehirde Personel Alımı

3000 Lira Ücret ile 38 Şehirde Personel Alımı

Türkiye İş Kurumu tarafından açıklanan iş ilanlarında 38 şehirde bir çok farklı kadroya personel alımı gerçekleştirileceği açıklandı.

ÖNCE EĞİTİM SONRA İŞ

Türkiye  İş Kurumu tarafından açıklanan iş ilanlarında mesleki eğitim ve İşbaşı eğitim kursları konusunda personel alımı yapılacağı görüldü. İş başı eğitim Kurslarına görevlendirilecek olan adaylar ilk önce 6 ay eğitim görecek. İş başı eğitim Kurslarında başarılı olan adaylar, kurs sonunda iş ve meslek sahibi olacak.

ÜCRETLER VE MAAŞLAR

1. Vatandaşlar için Günlük 89 lira, öğrenci olanlar için 67 lira, işsizlik ödeneği alan kişiler için 44 lira gider ödemesi.

2. Anne Projeleri kapsamında 0-15 yaş aralarında çocuğu olanlara günlük 95 lira gider ödemesi.

3. Geleceğin meslekleri için belirtilen meslekler için uygulanan programlara katılanlara günlük 100 TL.

4. Üretimi ilgilendiren işlerde, işbaşı eğitim programlarına katılan kadınların bakmakla yükümlü oldukları 2-5 yaş arası çocukları için aylık 400 TL.

5. Genel sağlık sigortası primi ödemeleri

6. İş yeri kazası ve meslek icabı hastalığı sigortası primi, işbaşı eğitim programı süresince karşılanmaktadır.

NASIL BAŞVURU YAPILIR

İş başı eğitim kursları İlan başvuruları İŞKUR internet sitesi üzerinden yapılacaktır. Başvurmak isteyen bay ve bayan adayların aşağıda bulunan talimatları izleyerek başvurularını yapması gerekmektedir.

https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.aspx

Yukarıdaki linki kopyalayın ve tarayıcınıza yapıştırarak açın.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

1. Türk vatandaşı olmak.

2. On sekiz yaşını tamamlamış olmak, otuz beş yaşından gün almamış olmak.

3. Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

4. 5237 numaralı TCK 53 üncü maddesi içinde yazılan vakitler bitmiş ve hükmün bildirilmesi geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile

5. Bilerek yapılan bir suçtan ötürü 1 sene veya daha çok hapis cezasına mahkûm olmamak.

6. TCK 53’üncü maddesi içinde belirtilen vakitler geçmiş bile olsa; bilerek yapılan bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olmak.

Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanmamak.

7. Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, özel hayata ve hayatın gizli alanına, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu veya uyarıcı madde suçlarından dolayı hakkında devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak.

8. Görevin yapılmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile engeli bulunmamak.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (4)
Hüseyin ak 11 ay önce
Neden 45 yaşına kadar sınır değil açmı kalacaklar 45 yaşında olanlar neden 35 yaş sınır koydunuz
İbrahim koral 11 ay önce
Kardeşim 65 yaşa kadar emekli olamıyorsun gençsin gücün var calışırsın diyorsunuz iş aradığı zaman 35 yaş üstü olmaz diyorsunuz bu vatandaşla dalga geçiyorsunuz bu ülkenin bir karış toprağı için canını heran feda eden vadandaşı dışardan topladıgımız beslediğimiz yabancılar kadar değeri yok malesef
Kader gürses 11 ay önce
Bu ülkenin 60 yaş üstü bir başkanı var ve ülkeyi mükemmel yönetebiliyor. Neden bu gibi imkanlarda 35 yaş sınırlaması var. Bence çok saçma bir sınırlandırma. Bu sınır kalkmalı diye düşünüyorum.
Mukadder Erol 11 ay önce
Tekirdağ Süleymanpaşa oturuyorum yaş sınırı varmı