30 Şehirde 2800 TL İle Sınavsız Personel Alımı

Türkiye genelinde faaliyet gösteren çok farklı kurumlar ve özel kuruluşlar eleman alımı yapmak istiyor. Türkiye İş Kurumu İŞKUR internet sitesi üstünden birçok sayıda özel kuruluş farklı şehirlerde olmak şartı ile personel alımı yapacak.

Kamu Personeli Alımı 04.11.2020, 00:03 07.11.2020, 00:24
30 Şehirde 2800 TL İle Sınavsız Personel Alımı

30 Şehirde 2800 TL İle Sınavsız Personel Alımı

Türkiye genelinde faaliyet gösteren çok farklı kurumlar ve özel kuruluşlar eleman alımı yapmak istiyor. Türkiye İş Kurumu İŞKUR internet sitesi üstünden birçok sayıda özel kuruluş farklı şehirlerde olmak şartı ile personel alımı yapacak.

İŞKUR, Türkiye İş Kurumu üstünden gerçekleştirilecek olan personel alımı ve işçi alımı İşbaşı eğitim kursları ve mesleki eğitim kursları şeklinde yapılacak. Bu nedenle tüm bay ve bayan adayların mutlak suretle bu kısımlardan başvurularını yapmaları gerekmekte.

BAŞVURU NASIL YAPILACAKTIR

İŞKUR internet web sitesinde iş başı eğitim kursu ve mesleki eğitim kurslarına başvurmak isteyen bütün bay ve bayan vatandaşların İŞKUR sitesine kendilerine ait olan şifreleri ile giriş işlemini yaptıktan sonra ONLİNE İŞLEMLER bölümünde bulunmakta olan KURS PROGRAMLARI kısmına tıklayınız ve sonra KURS PROGRAM BİLGİLERİ kısmına tıklamanız gerekiyor.

Açılmış olan sayfada İL kısmında bulunduğunuz ili seçin ve üst sol tarafta bulunmakta olan ARA kısmına tıklayınız.

https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.aspx

ÖNCE KURS SONRA İŞ SAHİBİ OLUNACAKTIR

İşe alınacak olan bütün bay bayan adaylar önce kurs eğitimine alınacaktır. Tahmini 3 ay kadar sürmesi beklenen olan bu kurs eğitiminin ardından işi öğrenen bütün bay bayan adaylar hem iş hem de meslek sahibi olmuş olacaklardır.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

A. İş Başı eğitim Kurslarına başvuracak olan kişiler kuruma mutlaka kayıtlı işsiz olmak gerekmektedir.

B. İş Başı eğitim Kurslarına başvuracak olan kişiler mutlaka 15 yaşını tamamlamış olması gerekmekte.

C. İş Başı eğitim Kurslarına başvuracak olan kişiler İşverenin akrabası veya eşi olmaması gerekiyor.

D. İş Başı eğitim Kurslarına başvuracak olan kişiler Her hangi bir kamu ve kuruluştan emekli olmaması gerekiyor.

E. İş Başı eğitim Kurslarına başvuracak olan kişiler program başlamadan önceki tarihinden 3 aylık dönemlerde programlara başvuran tüm aday işverenin çalışanı olmamak gerekmekte.

F. İş Başı eğitim Kurslarına başvuracak olan kişiler programların başlangıçlarından önceki bir ayda sigorta primi yatırılmamış olması gerekiyor.

G. İş Başı eğitim Kurslarına başvuracak olan kişiler İş veya mesleki danışmanlık hizmetlerinden yararlanmamış olmak gerekiyor.

Kurs programı kurslarına katılan adaylara yapacağı ödemeler.

1. İş Başı eğitim Kurslarına başvuracak olan kişiler için günlük 89 lira ödeme yapılacaktır.

2. İş Başı eğitim Kurslarına başvuracak olan öğrenciler için 67 lira ödeme yapılacaktır.

3. İş Başı eğitim Kurslarına başvuracak olan kişiler İşsizlik ödeneği alanlar tüm kişiler için 44 lira ödeme yapılacaktır.

4. İş Başı eğitim Kurslarına başvuracak olan kişiler Anne Projesi kapsamında tüm 0 ile 15 yaşları arasında çocuğu bulunan ve İş Kulüplerinden faydalanan ve işbaşı eğitim programlarına katılan tüm kadınlara günlük 95 lira ödeme yapılacaktır.

5. İş Başı eğitim Kurslarına başvuracak olan kişiler Geleceğin meslekleri programlarında belirlenmiş olan meslekler programlarında katılımcılara günlük 100 lira ödeme yapılacaktır.

6. İş Başı eğitim Kurslarına başvuracak olan kişiler İmalat ve üretim sektöründe bulunan işlerde düzenlenen işbaşı eğitim programına katılacak annelerin baktıkları 2 ile 5 yaş arasında bulunan çocukları için aylık 400 TL bakım ödemesi yapılacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)