3 Üniversite Toplam 106 Öğretim Üyesi Alıyor

Resmi Gazete'de yayınlanan 2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine göre 3 büyük üniversite toplam 106 öğretim üyesi alımı yapacak.

Kamu Personeli Alımı 19.09.2019, 08:08
3 Üniversite Toplam 106 Öğretim Üyesi Alıyor

Yayınlanan ilanda, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğü, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğü, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörlüğü farklı kadro ve derecelerde büyük çaplı öğretim elemanı alınacağı belirtildi. 

Kamuoyu aydınlatmasında alımlar için 2547 sayılı kanun gerekçe gösterilirken alımlarda da her zaman olduğu gibi bunda da şartlar belirlendi. Bu alım ilanlarına göre YDS puan şartı hepsinde ortak olurken üniversiteden üniversiteye diğer şartlar değişebilmektedir.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğü Öğretim Üyesi Alım İlanı

İlanda başvuru şekli, Profesör ve Doçent adaylarının Üniversitenin Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına, diğer adayların ilgili birimlere şahsen başvurmaları gerekmektedir. Bir kişinin birden fazla kadroya müracaat edememesi de eklenen şartlar arasındadır. İlana son başvuru tarihi ise İlanın Resmi Gazetede yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisindedir. (en son yayınlanan ilan dikkate alınacaktır.) Belirtilen şartları taşımayan ve süresi içerisinde başvurmayan adayların başvuruları ile posta ile yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

İşte Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğü öğretim elemanı alımı kadro dağılımı:

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğü öğretim elemanı alımı duyurusu için tıklayınız.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğü Öğretim Üyesi Alım İlanı

Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğü ilanında Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuran adayların YDS'den 65 veya eşdeğerliliği kabul edilen bir sınavdan bu puanın eşdeğeri bir puanı almış olmaları gerekmektedir. Herhangi bir kamu kurumunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılmış dahi olsalar) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgelerine ekleyerek kurul onayına sunmaları da gerekmektedir.

Üniversite ilanında ÖSYM Başkanlığı tarafından geçerliliği kabul edilen dil belgesi, lisans, yüksek lisans (varsa) ve doktora diplomalarının onaylı örnekleri ile özgeçmiş, yayın listesinden oluşan evrağı bir takım, özgeçmiş, nüfus cüzdan örneği, lisans, yüksek lisans (varsa) ve doktora diplomalarının onaylı örnekleri, yayın listesi ve yayınlarından oluşan dosyayı 4 takım halinde verilmesi gerektiği de eklendi. Öğretim Üyesi ilanına başvuru dilekçeleri "www.ktu.edu.tr/personel-formlar" adresinden temin edilebilmektedir.

İşte Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğü öğretim elemanı alımı kadro dağılımı:

Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğü öğretim elemanı alımı duyurusu için tıklayınız.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörlüğü Öğretim Üyesi Alım İlanı

Üniversitenin alım duyurusunda yapılan açıklamalarda başvuru şartlarında ALES'ten en az 70 ve Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan yeterli puan almış olmak gerekir.

Ayrıca Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin öndeğerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir. Öğretim Görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak şartı aranır. İlana Başvuru Formuna https://ilan.subu.edu.tr/ adresinden erişilebilecektir.

İşte Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörlüğü öğretim elemanı alımı kadro dağılımı:

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörlüğü öğretim elemanı alımı duyurusu için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)