28 Şehirde 735 Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak

Güvenlik Görevlisi Alımı gerçekleştirilmesi amacı ile kamu personeli alımı ilanı yayınlanmıştır. Yayınlanmış olan ilanlarda Adalet bakanlığı 28 şehirde kendi birimlerinde istihdam edilmek üzere Toplamda 735 Güvenlik Görevlisi Alımı yapılacak.

Kamu Personeli Alımı 27.02.2021, 09:57 01.03.2021, 05:53
28 Şehirde 735 Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak

28 Şehirde 735 Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak

Güvenlik Görevlisi Alımı gerçekleştirilmesi amacı ile kamu personeli alımı ilanı yayınlanmıştır. Yayınlanmış olan ilanlarda Adalet bakanlığı 28 şehirde kendi birimlerinde istihdam edilmek üzere Toplamda 735 Güvenlik Görevlisi Alımı yapılacak.

BAŞVURU BİLGİLERİ NEDİR

Son başvuru tarihi 12.03.2021 olarak açıklanmıştır

Başvuran kişilerin 30 yaşını bitirmemiş olmak gerekmekte.

1 Ocak 1990 ve sonrası doğan kişiler sınava müracaat edebilir.

Erkeklerde 170 cm boy şartı, kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmamak gerekiyor.

En az lise veya dengi okul mezunu olmak gerekiyor.

Başvuru yapmak isteyen kişilerin aşağıda yazılı olan link üzerinden başvuru yapmaları gerekiyor.

https://www.turkiye.gov.tr/adalet-is-basvurusu

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 – Adalet 735 Güvenlik ilanına başvuracak kişilerin Türk vatandaşı olması gerekiyor.

2 - Adalet 735 Güvenlik ilanına başvuru işlemi yapmak isteyen bütün şahısların kamu haklarından mahrum olmaması gerekiyor.

3 - Adalet 735 Güvenlik ilanına başvuracak tüm şahısların affedilmiş olsalar dahi devletin ve ülkenin güvenlik işlemine karşı her hangi bir suç işlememiş olması lazım.

4 - Adalet 735 Güvenlik ilanına başvuru işleminde bulunmak isteyen bütün kişilerin devletin Anayasal düzeni yıkmaya çalışmak ve devletin işleyişine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

5 - Adalet 735 Güvenlik ilanına başvuru işleminde bulunmak isteyen bütün kişilerin kadrolar için aranmış diğer başvuru özelliklerini taşıması gerekmekte.

6 - Adalet 735 Güvenlik ilanına başvuru yapacak olan şahısların duyurusu yapılmış olan kadrolar için mezun olunan okullar nedeni ile eğitim şartını taşıması gerekiyor.

7 - Adalet 735 Güvenlik ilanına başvuru işleminde bulunacak olan şahısların Yapılacak olan Güvenlik Soruşturmalarının ve Arşiv Araştırmalarının sonuçlarının olumlu olması gerekmekte.

8 - Adalet 735 Güvenlik ilanına başvuru işleminde bulunacak bütün şahısların yasa dışı örgütlerin propagandasını yapmamış olması gerekiyor.

9 - Adalet 735 Güvenlik ilanına başvuru yapmak isteyen vatandaşların yasadışı örgütler ile eylem birliği içinde bulunmamış olması gerekiyor.

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. Adalet 735 Güvenlik ilanına başvuru işleminde bulunacak olan bütün adayların Kimlik kartının aslı ya da kurum tarafından onaylanmak için fotokopisi gerekiyor.

2. Adalet 735 Güvenlik ilanına başvuru işlemi yapmak isteyen bütün adayların Diploma belgelerinin aslı ya da noter üzerinden onaylı örneği ya da e-devlet üstünden alınmış olan barkotlu olan mezuniyet belgesi gerekiyor.

3. Adalet 735 Güvenlik ilanına başvuru yapmak isteyen bütün tüm insanların Yabancı Okullardan mezunların Denklik Belgesinin aslı ya da noter tarafından onaylı örneği gerekiyor.

4. Adalet 735 Güvenlik ilanına başvuru işleminde bulunmak isteyen bütün erkek Aday kişilerin askerlik ile bağı bulunmadığına ait resmi beyanı lazım.

5. Adalet 735 Güvenlik ilanına başvuracak bütün bay ve bayan adayların işlerini sürekli şekilde yapmalarına engel olabilecek bir durumu olmadığına ait resmi beyan gerekmekte.

6. Adalet 735 Güvenlik ilanına başvuru yapacak olan bütün insanların biyometrik fotoğrafı gerekiyor ve bir taneside forma yapıştırılması gerekiyor.

FACEBOOK SAYFAMIZ

https://www.facebook.com/kamupersonelialimii

TWİTTER SAYFAMIZ

https://twitter.com/Kamuilanlar

YOUTUBE KANALIMIZ

https://www.youtube.com/c/KamuPersoneliAlımı

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)