2600 TL Maaşla 25 Şehre Personel Alımı

İŞKUR üzerinden mesleki eğitim ve işbaşı eğitim kursu ilanları yayımlandı. Yayımlanan ilanlarda en az ilkokul mezunlarından günlük 89 TL maaş ile personel alımı yapılacağına yer verildi.

Kamu Personeli Alımı 26.07.2020, 00:12 26.07.2020, 17:46
2600 TL Maaşla 25 Şehre Personel Alımı

2600 TL Maaşla 25 Şehre Personel Alımı

İŞKUR üzerinden mesleki eğitim ve işbaşı eğitim kursu ilanları yayımlandı. Yayımlanan ilanlarda en az ilkokul mezunlarından günlük 89 TL maaş ile personel alımı yapılacağına yer verildi

BAŞVURU ŞARTLARI

İlana başvuru yapacaklarda aranan şartlar şu şekilde;

1. Kuruma kayıtlı işsiz olmak,

2. 15 yaşını tamamlamış olmak,

3. İşverenin birinci veya ikinci dereceden kan hısmı veya eşi olmamak,

4. Emekli olmamak,

5. Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak,

6. Program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olmak,

7. İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak,

BAŞVURU ŞEKLİ

İlana başvurular internet üzerinden İşKUr sayfaısndan yapılıyor. esube.iskur.gov.tr adresine giderek giriş yapmanız, üst menüde bulunan ONLİNE İŞLEMLER kısmından kurs başvuru sayfasına gidebilirsiniz.

BAŞVURULAR İNTERNETTEN BAŞLADI

Çalışma ve İş Kuurmu üzerinden yayımlanan personel alımı duyurularında farklı illere yapılan personel alımında adayların kursa alınacağı, kurs süresince ise adaylara günlük İŞKUR tarafından ödeme yapılacağına yer verildi. Günlük 89 TL 'ye kadar yapılacak ödeme kurs süresince devam edecek. Kursun sona ermesi sonrası adaylar çalıştıkları yerde işe başlayacak.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
TAHA AKÇAY 10 ay önce
Ayın 23 ünde Karayolları 4 bölge müdürlüğüne engelli ve Engelsiz işçi alınacağını yazdınız.Bunun üzerine engelli biri için Ostim işkurumuna müracaat için gittik.Ancak böyle bir ilan kurumumuza gelmemiştir dendi.Bir gün için verilen ilan belli ki birileri için verilmiş ve iş kurda yayınlanmamıştır.Allaha havale ediyorum