25 Bin Koruculuk Personel Alımı Bekleniyor

İçişleri Bakanı Soylu güvenlik toplantısında yapmış olduğu açıklamada güvenlik korucusu alımı yapılacağını duyurmuştu. Yaptığı açıklamada 25 Bin koruculuğu personel alım ilanına çıkılacağını açıklayan Soylu binlerce kişiden sitemize alımlar ne…

Kamu Personeli Alımı 03.05.2019, 09:04 03.05.2019, 14:12
25 Bin Koruculuk Personel Alımı Bekleniyor

Güvenlik toplantısında İçişleri Bakanı Süleyman soylu 25 Bin güvenlik korucusu alımı ilanı için kısa bir süre sonra Valilikler ile birlikte alımları başlatacaklarını aktarmışlardı.

Köy kanunu kapsamında güvenlik köy korucuları Valiliklerin teklifi ile birlikte o illere İçişleri Bakanlığı tarafından ilana çıkılır ve Valilikler ile Kaymakamlıklarda güvenlik koruculuğu için başvuru almaya başlanır.

Güvenlik korucusu olma şartları: Askerliğini yapmış, 22 ile 60 yaş aralığında olan, kamu haklarından yoksun olmayanlar, görevine engel her hangi bir sağlık problemi bulunmayan, terör suçlarına karışmamış, her hangi bir şekilde anayasal düzenin işleyişine karşı suç işlememiş ve bu kapsamda adli veya idari soruşturması bulunmayan adaylar Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları arasından istihdam edilirler.

Türkiye’nin en büyük personel alım sitemize sosyal medya araçlarımız (cep uygulamamız, Facebook, Twwiter, İnstagram) hesaplarımızdan ulaşanlar mağdur olduklarını güvenlik köy koruculuk sisteminin babadan oğula geçmesi sebebi ile bizlerin korucu olma gibi şanslarının bulunmadığını aktardılar.

Ancak 2016 yılında güvenlik koruculuğu kadrolarında görev alacakların emekliye ayrılmış olan ve şehit yakınları kardeş veya çocuklarına öncelik tanınmıştır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (13)
Fatih GENCAL 2 yıl önce
Sayın bakanımızdan haber bekliyoruz önce vatanımız için sonrada ailemiz ve çocuklarımız için bu görevi yapmaya yeminli insanlarız...
Hüseyin durmaz 2 yıl önce
Alım ne zaman
tanju orakçı 2 yıl önce
Ne zaman olacak artık olsun bekliyoruz
Fatih GENCAL 2 yıl önce
Sayın bakanımızdan haber bekliyoruz önce vatanımız için sonrada ailemiz ve çocuklarımız için bu görevi yapmaya yeminli insanlarız...
Kadir varol 2 yıl önce
Sayın başkanım alımları bekliyoruz gençlerimiz beklemede habirini beklemekteyiz
Sinan 2 yıl önce
Nusaybin den alim olsun yas siniri 40 olsun
MERT YASAR 2 yıl önce
ALIMLAR YAPILSIN ARTIK!!!!!
Mükremin 2 yıl önce
Bir açıklama alım haberi bekliyoz sayın bakanım tarih netlessin artik
Rıdvan mişe 2 yıl önce
Bitlis mutki jandarma uzman onbaşı ikoku mevzunun güvenlik korucular geçiş için harbe bekliyoruz Sayın bakanımızın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın