25 Bin Koruculuk Personel Alımı Bekleniyor

İçişleri Bakanı Soylu güvenlik toplantısında yapmış olduğu açıklamada güvenlik korucusu alımı yapılacağını duyurmuştu. Yaptığı açıklamada 25 Bin koruculuğu personel alım ilanına çıkılacağını açıklayan Soylu binlerce kişiden sitemize alımlar ne…

25 Bin Koruculuk Personel Alımı Bekleniyor

Güvenlik toplantısında İçişleri Bakanı Süleyman soylu 25 Bin güvenlik korucusu alımı ilanı için kısa bir süre sonra Valilikler ile birlikte alımları başlatacaklarını aktarmışlardı.

Köy kanunu kapsamında güvenlik köy korucuları Valiliklerin teklifi ile birlikte o illere İçişleri Bakanlığı tarafından ilana çıkılır ve Valilikler ile Kaymakamlıklarda güvenlik koruculuğu için başvuru almaya başlanır.

Güvenlik korucusu olma şartları: Askerliğini yapmış, 22 ile 60 yaş aralığında olan, kamu haklarından yoksun olmayanlar, görevine engel her hangi bir sağlık problemi bulunmayan, terör suçlarına karışmamış, her hangi bir şekilde anayasal düzenin işleyişine karşı suç işlememiş ve bu kapsamda adli veya idari soruşturması bulunmayan adaylar Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları arasından istihdam edilirler.

Türkiye’nin en büyük personel alım sitemize sosyal medya araçlarımız (cep uygulamamız, Facebook, Twwiter, İnstagram) hesaplarımızdan ulaşanlar mağdur olduklarını güvenlik köy koruculuk sisteminin babadan oğula geçmesi sebebi ile bizlerin korucu olma gibi şanslarının bulunmadığını aktardılar.

Ancak 2016 yılında güvenlik koruculuğu kadrolarında görev alacakların emekliye ayrılmış olan ve şehit yakınları kardeş veya çocuklarına öncelik tanınmıştır.

Kamu Personel Alımı

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2019, 14:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih  GENCAL
Fatih GENCAL - 3 ay Önce

Sayın bakanımızdan haber bekliyoruz önce vatanımız için sonrada ailemiz ve çocuklarımız için bu görevi yapmaya yeminli insanlarız...

Hüseyin durmaz
Hüseyin durmaz - 3 ay Önce

Alım ne zaman

tanju orakçı
tanju orakçı @Hüseyin durmaz - 2 ay Önce

Ne zaman olacak artık olsun bekliyoruz

Fatih  GENCAL
Fatih GENCAL - 3 ay Önce

Sayın bakanımızdan haber bekliyoruz önce vatanımız için sonrada ailemiz ve çocuklarımız için bu görevi yapmaya yeminli insanlarız...

Kadir varol
Kadir varol - 3 ay Önce

Sayın başkanım alımları bekliyoruz gençlerimiz beklemede habirini beklemekteyiz

Sinan
Sinan - 3 ay Önce

Nusaybin den alim olsun yas siniri 40 olsun

MERT YASAR
MERT YASAR - 2 ay Önce

ALIMLAR YAPILSIN ARTIK!!!!!

Mükremin
Mükremin - 2 ay Önce

Bir açıklama alım haberi bekliyoz sayın bakanım tarih netlessin artik

Rıdvan mişe
Rıdvan mişe - 3 ay Önce

Bitlis mutki jandarma uzman onbaşı ikoku mevzunun güvenlik korucular geçiş için harbe bekliyoruz Sayın bakanımızın