25 Bin Kamu Personel Alımı Tarihi Belli Oldu

Toplam 25 Bin kamu personeli alımı Yapılacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 28 Şubat tarihinde 1.480 sağlık personelinin atamasının gerçekleştirileceğini açıkladı.

Kamu Personeli Alımı 16.02.2019, 22:23 16.02.2019, 22:25
25 Bin Kamu Personel Alımı Tarihi Belli Oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ağrı’ya gerçekleştirdiği ziyaret sırasında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca 2019 yılı içerisinde toplam 25 bin sağlık personeli atamasının gerçekleştirileceğini açıkladı. Bu atamalar içerisinde uzman hekim, aile hekimi, pratisyen hekim, uzman diş hekimi kadroları yer alacak. 

25 bin kamu personeli alımının ilk etabı 28 Şubat itibariyle gerçekleştirilecek. 28 Şubat tarihinde toplam 1.480 personelin ataması kura çekimi ile yapılacak. Atama yapılacak kadroların 773 tanesi uzman hekimlere ayrılırken 647’si pratisyen hekimlere ve 58 tanesi de yan dal uzmanlara ayrıldı. 

2019 yılı içerisinde sağlık personeli atamaları yapılmaya devam edecek. Sadece hekim kadrolarına değil aynı zamanda hemşire, tekniker, teknisyen ve işçi kadrolarına da atamalar gerçekleştirilecek. Bunlar için ilanlar zaman içerisinde yayınlanacak ve başvurular alınacak. İlan süreçlerini Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesinden takip edebileceğiniz gibi internet sitemizden de takip edebilirsiniz. 

Sağlık Bakanlığı personelleri için ilanlar yayınlandıktan sonra başvurular alınmaya başlayacaktır. Kadrolara göre KPSS puanı da talep edilecektir. Sıralamaya giren ve diğer başvuru süreçlerini de başarılı bir şekilde tamamlayan adayların atamaları yapılacaktır. Ancak güvenlik soruşturması tüm kadrolar için yapılmaya devam ediyor. Dolayısıyla şartları sağlayan adaylar güvenlik soruşturmaları tamamlanana kadar göreve başlamayacak ve sonucu bekleyeceklerdir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (10)
Doğan demirkapu 2 yıl önce
Merhaba bizim gibi insanlara hak tanımazlar kıdemli ve torbili olan insanlar işini yürütür bizim gibi garibanlarda sürünür
Lutfi Can 2 yıl önce
BEN emekliyim issizim maaşım yetmiyor üniversitede çocuk okutuyorum
Şerife ENGÜR 2 yıl önce
Sağlıktan başka kurum yok ülkede Gıda Mühendisi Ziraat mühendisi alımı dan bahseden yok.
Nazif yıldırım 2 yıl önce
Ilkokul mezunuyum oluyor mu
Songül dönmez 2 yıl önce
Muğla Bodrum temizlik işçisi olarak başvuru tarihi ve yeri belirterek yayınlanırmı
Şükrü Artuç 2 yıl önce
Sağlık Bakım Teknisyeni mezunuyum alım olurmu
Hasan Türköz 2 yıl önce
Merhaba bizim gibi insanlara hak tanımazlar kıdemli ve torbili olan insanlar işini yürütür bizim gibi garibanlarda sürünür engelliyim yüzde kırkdört sürekli raporum var işsizim ilk okul mezunu olduğum için iş bulamıyorum işsizlikten dolayı yuvam bozuldu iki çocuğumla sokaklarda kaldım 05379815532 zonguldak alaplı ilçesinde yaşıyorum yetgilerin bize sayıp çıkmıyorlar
Mustafa Çağrı Korkmaz 2 yıl önce
Engelli alımları olacak mı acaba ?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın