25 Bin Kamu Personel Alımı Tarihi Belli Oldu

Toplam 25 Bin kamu personeli alımı Yapılacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 28 Şubat tarihinde 1.480 sağlık personelinin atamasının gerçekleştirileceğini açıkladı.

25 Bin Kamu Personel Alımı Tarihi Belli Oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ağrı’ya gerçekleştirdiği ziyaret sırasında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca 2019 yılı içerisinde toplam 25 bin sağlık personeli atamasının gerçekleştirileceğini açıkladı. Bu atamalar içerisinde uzman hekim, aile hekimi, pratisyen hekim, uzman diş hekimi kadroları yer alacak. 

25 bin kamu personeli alımının ilk etabı 28 Şubat itibariyle gerçekleştirilecek. 28 Şubat tarihinde toplam 1.480 personelin ataması kura çekimi ile yapılacak. Atama yapılacak kadroların 773 tanesi uzman hekimlere ayrılırken 647’si pratisyen hekimlere ve 58 tanesi de yan dal uzmanlara ayrıldı. 

2019 yılı içerisinde sağlık personeli atamaları yapılmaya devam edecek. Sadece hekim kadrolarına değil aynı zamanda hemşire, tekniker, teknisyen ve işçi kadrolarına da atamalar gerçekleştirilecek. Bunlar için ilanlar zaman içerisinde yayınlanacak ve başvurular alınacak. İlan süreçlerini Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesinden takip edebileceğiniz gibi internet sitemizden de takip edebilirsiniz. 

Sağlık Bakanlığı personelleri için ilanlar yayınlandıktan sonra başvurular alınmaya başlayacaktır. Kadrolara göre KPSS puanı da talep edilecektir. Sıralamaya giren ve diğer başvuru süreçlerini de başarılı bir şekilde tamamlayan adayların atamaları yapılacaktır. Ancak güvenlik soruşturması tüm kadrolar için yapılmaya devam ediyor. Dolayısıyla şartları sağlayan adaylar güvenlik soruşturmaları tamamlanana kadar göreve başlamayacak ve sonucu bekleyeceklerdir.

Kamu Personel Alımı

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2019, 22:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Doğan demirkapu
Doğan demirkapu - 7 ay Önce

Merhaba bizim gibi insanlara hak tanımazlar kıdemli ve torbili olan insanlar işini yürütür bizim gibi garibanlarda sürünür

Lutfi Can
Lutfi Can - 7 ay Önce

BEN emekliyim issizim maaşım yetmiyor üniversitede çocuk okutuyorum

Şerife ENGÜR
Şerife ENGÜR - 7 ay Önce

Sağlıktan başka kurum yok ülkede Gıda Mühendisi Ziraat mühendisi alımı dan bahseden yok.

Nazif yıldırım
Nazif yıldırım - 7 ay Önce

Ilkokul mezunuyum oluyor mu

Songül dönmez
Songül dönmez - 7 ay Önce

Muğla Bodrum temizlik işçisi olarak başvuru tarihi ve yeri belirterek yayınlanırmı

Şükrü Artuç
Şükrü Artuç - 7 ay Önce

Sağlık Bakım Teknisyeni mezunuyum alım olurmu

Hasan Türköz
Hasan Türköz - 7 ay Önce

Merhaba bizim gibi insanlara hak tanımazlar kıdemli ve torbili olan insanlar işini yürütür bizim gibi garibanlarda sürünür engelliyim yüzde kırkdört sürekli raporum var işsizim ilk okul mezunu olduğum için iş bulamıyorum işsizlikten dolayı yuvam bozuldu iki çocuğumla sokaklarda kaldım 05379815532 zonguldak alaplı ilçesinde yaşıyorum yetgilerin bize sayıp çıkmıyorlar

Mustafa Çağrı Korkmaz
Mustafa Çağrı Korkmaz - 7 ay Önce

Engelli alımları olacak mı acaba ?